2014.09.30. 19:23

Amatőrök utcai futófesztiválja

Szombathely – A vasárnapi futófesztivál amatőr 10 kilométeres távjának abszolút versenyét a szentgotthárdi Somogyi Gábor és a soproni Németh Nóra nyerte.

A SZoESE által vasárnap rendezett 10 kilométeres utcai országos bajnokságon és amatőr futófesztiválon összesen 437-en álltak rajthoz. Az igazán népes mezőnyt az amatőr futók jelentették: egyéniben 183-an, váltóban 100-an gyűrték le a négy körre bontott 10 km-es távot. Az abszolút legjobb Somogyi Gábor, a Synergy Fitness Szentgotthárd elnyűhetetlen, 51 éves futója lett (33:24), míg a nőknél soproni győzelem született, Németh Nóra 40:59 perc alatt ért célba. Volt három korosztályban is eredményhirdetés, ám a legnagyobb sikere az egyéni indulók minősítésének volt – időeredménye alapján csaknem mindenki kapott érmet. A 118 férfiversenyzőből 11-en arany-, 68-an ezüst-, 38-an bronz-, a 65 női indulóból 12-en arany-, 37-en ezüst- és 16-an bronzminősítést szereztek. A Csótófutást is ez alkalommal pótolták – kizárólag diákok számára –, a fiúknál Nemes Bálint, a lányoknál Kiss Nóra Adrienn végzett az élen.

A futófesztivál amatőr versenyének dobogósai. Férfi, 10 km, abszolút: 1. Somogyi Gábor (Synergy Fitness Szentgotthárd) 33:24 perc, 2. Fábrics Gábor (Megyehíd) 36:24, 3. Gorza István (Táplánszentkereszt) 37:16. 18–40 év: 1. Fábrics Gábor, 2. Gorza István, 3. Paukovics Péter (Szombathely) 38:07. 41–60 év: 1. Somogyi Gábor, 2. Búza László 39:47, 3. Szuhán Attila 39:56. +61 év: 1. Kapolcsi Imre (Szombathely) 49:34, 2. Wagner József (Szombathely) 49:54, 3. Hopp Viktor (Szombathely) 50:01. Női. Abszolút: 1. Németh Nóra (Sopron) 40:59, 2. Macher Tünde 41:27, 3. Süle Krisztina (Szombathely) 43:53. 18–40 év: 1. Németh Nóra, 2. Macher Tünde, 3. Süle Krisztina. 41–56 év: 1. dr. Goncsarenkoné Joó Ildikó (Szombathely) 44:11, 2. Vásárhelyi Éva (Körmend) 49:14, 3. Tóth Zsuzsanna 50:51. +56 év: 1. Jankó Ilona (Ajka) 51:57, 2. Söjtöry Elvira (Szombathely) 54:01. Váltók. 2x2500 m. Férfi: 1. Liget Futók, Körmend (Vásárhelyi Szabolcs, Vásárhelyi Attila, Vásárhelyi Balázs, Szakasics Balázs) 38:02, 2. Katona suli (Gáspár Gergely, Kiss Miklós, Vargyas Bálint, Gampel Dániel) 39:20, 3. dr. Németh Norbert 40:05. Női: 1. NYME szépei (Szabó-Tomka Hanna, Károly Fanni, Lipka Lili, Szigeti Anikó) 48:26, 2. Álomkergetők (Varasdy Edit, Poórné Bea, Virágh Krisztina, Maricsné Éva) 48:57, 3. NYME-sporto-SOK (Gönye Zsuzsa, Geosits Bea, Koltai Andrea, Andrics Mónika) 51:42. A Major’s Papír Csótópótló 1 körös futás dobogósai. Fiú, abszolút: 1. Nemes Bálint (Béri Balog, Kőszeg) 7:59, 2. Molnár Péter (Szombathelyi Sportiskola) 8:15, 3. Ecker Tamás (Béri Balog) 8:17. III. korcsoport: 1. Németh Mihály Márk (Béri Balog) 8:30, 2. Iker Flórián (Sportiskola) 9:45, 3. Darics Benedek (SZoESE) 10:11. IV. kcs.: 1. Nemes Bálint, 2. Molnár Péter, 3. Ecker Tamás. V–VI. kcs.: 1. Virág Barnabás (SZoESE, Lukácsháza) 8:26, 2. Román Dávid (SZoESE) 8:53, 3. Horváth Áron (Sportiskola) 9:09. Lány, abszolút: 1. Kiss Nóra Adrienn (SZoESE) 9:22, 2. Kiss Virág Petra (SZoESE) 9:24, 3. Gurisatti Jázmin (Béri Balog) 9:24. III. kcs.: 1. Kiss Nóra Adrienn, 2. Gurisatti Jázmin, 3. Kovács Anna (SZoESE) 9:29. IV. kcs.: 1. Kiss Virág Petra, 2. Bősze Laura (Sportiskola) 9:50, 3. Németh Kata (SZoESE) 9:57. V–VI. kcs.: 1. Dévai Vanessza (Sportiskola) 10:11.