2014.11.25. 20:10

Asztalitenisz: A CVSE megint legyőzte a Stockeraut

Celldömölk - Hatodik csoportmeccsét is megnyerte a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka férfi asztalitenisz-csapata a Klubcsapatok Szuperligájában, csoportgyőztesként várhatja a folytatást.

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka–UTTC Stockerau (osztrák) 6-3.

Celldömölk, Klubcsapatok Szuperligája férfi asztalitenisz-mérkőzés, vezette: Kovács, Fodor.

Páros: Fazekas, Kosiba–Molnár, Jakab 1:3 (-12, 9, -7, -10). Szoros szettekben az összeszokottabb páros nyert (0-1).

Egyéni, 1. forduló: Ecseki–Serdaroglu 3.2 (7, -10, 8, -4, 2). Felemás szettek után a döntő játszmában Ecseki Nándor szőnyegbombázással tett pontot a meccs végére. Fazekas–Molnár 3:0 (8, 7, 11). Fazekas Péter végig kezében tartotta az irányítást. Kosiba–Jakab 1:3 (-10, 8, -6, -7). Bár egy szettet sikerült nyernie, összességében nem volt esélye Kosiba Dánielnek. (2-2).

2. forduló: Fazekas–Serdaroglu 3:1 (10, -9, 7, 9). Fazekas görcsösen játszott, főként az utolsó játszmában nyert nagyon nehezen, bár 5-0-val indította. Ecseki–Jakab 1:3 (-7, 11, -8, -15). A 18 éves Ecseki megszorongatta a pekingi olimpikon magyar bajnoki címvédőt, de meglepetést nem tudott okozni. Kosiba–Molnár 3:0 (8, 8, 8). Kosiba sokkal jobban koncentrált (4-3).

3. forduló: Fazekas–Jakab 3:2 (10, -8, 9, -5, 7). Ezúttal is nagy taktikai csatát hozott a két játékos küzdelme, de ahogy a múlt héten a Top 12 bajnokság döntőjében, most is Fazekas tudta jobban kihasználni Jakab gyengéit. Kosiba–Serdaroglu 3:0 (3, 6, 8). Egy pillanatig sem volt kétséges a magyar játékos fölényes győzelme. Az utolsó, Ecseki–Molnár meccset már nem kellett befejezni (6-3).

A Szuperliga C csoportjában a Celldömölk az egyetlen csapat, amely mind a hat mérkőzését megnyerte. Jó pozícióból várhatja a folytatást, hiszen másik csoportelsőt nem kaphat ellenfélül. Győzött: Fazekas 3, Kosiba 2, Ecseki 1, illetve Jakab 2, Molnár–Jakab.