2014.08.27. 16:05

Ausztriát legyőzte az U16-os fiú kosárlabda-válogatott

Strumica - A magyar U16-os fiú kosárlabda-válogatott a papírforma szerint legyőzte Ausztria együttesét a B divíziós Európa-bajnokságon.

Magyarország- Ausztria 59-49 (20-16, 14-10, 14-13, 11-10). Strumica, U16-os fiú B-divíziós kosárlabda Európa-bajnokság, középdöntő az 1 8. helyért.

Magyarország: Doktor 10/6, Lewis 10, Rudner 9/6, Bordács 8, Pápai 7. Csere: Durázi 2, Kucsora 6/3, Fülöp 5, Kerpel-Fronius, Németh Á., Molnár L., Laczó 2. Vezetőedző: Ferenczi Tamás. Edző: Érsek István, Székely Norbert.

Laczó Levente, a Körmendi Törpördögök válogatottja (Fotó: Érsek István)

Az első negyed utolsó két percében tudott csak kissé elszakadni a magyar csapat a négyes csoport legszerényebb tudású csapata ellen. A folytatásban nem sokáig tudta tartani 4-5 pontos előnyét, még a vezetést is átvették az osztrákok (16. perc: 24-25). Pápao és Rudner pontjai visszarendezték a papírforma szerinti viszonyokat a nagyszünetre (20. perc: 34-26). A második félidőben hullámzott a játék beszédes adat, hogy a mérkőzésen az osztrákoknak 29, a magyaroknak 15 eladott labdája volt. A 24. percre három pontra közelítettek a szomszédok (36-33), utána viszont fokozatosan növelte előnyét válogatottunk. A 37. percben már 17 pont is volt az előnye, ebből a végére 10 megmaradt.

Bár a csoport utolsó meccsét (Montenegró -Csehország) csütörtök este játsszák, ezzel eldőlt, hogy Magyarország együttese kvartettje harmadik helyén zárt, tehát ma az 5 8. helyért folytathatja a csatározást a másik csoport negyedik helyezettjével.