2017.01.30. 19:56

Az alsóházban folytathatja a Körmend U16

Budaörs - Győzelemmel zárta az alapszakaszt a Körmendi Törpördögök csapata a kiemelt U16-os fiú kosárlabda-bajnokságban. De ez már nem volt elég a felsőházi rájátszáshoz.

Budaörsi DSE-Körmend 70-84 (22-18, 8-29, 23-12, 17-25).

- Budaörs, U16-os fiú kosárlabda-mérkőzés.

Körmend: Huff 17/6, Vargovics 4, Kiss B. 33/3, Kiss M. 8/6, Monek 3/3. Csere: Darázs 3/3, Takács 7/3, Major 9, Szálas. Edző: Kocsis Tamás, Szalai János.

Már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a nyugati csoport ötödik helyéről nem tud elmozdulni a körmendi csapat. Az álmoskás első negyed után a félidőre már 17 pontos előnyben voltak a piros-feketék, de ezután kiengedtek, és hat pontra felzárkóztak a budaörsiek. Az utolsó negyedben azonban megrázták magukat és bebiztosították győzelmüket a vasiak.

A csoportból csak az 1-4. helyezettek jutottak a felsőházi rájátszásba - a Szombathelyi Sportiskola KA a harmadik helyen -, az ötödik körmendiek számára maradt az alsóház. De még semmi sincs veszve, hiszen onnan is be lehet kerülni a nyolcas országos döntőbe.