2014.09.19. 13:40

Behúzta a kötelezőt a Körmend

Zalaegerszeg - Öt percig tudta tartani a lépést az Egis Körmend csapatával az NB I. B csoportos Bajai Bácska a férfi kosárlabda Göcsej Kupa nyitó napján.

Egis Körmend -Bajai Bácska FKE 103-60 (28-14, 23-18, 30-5, 22-23). Zalaegerszeg, 100 néző, Göcsej Kupa férfi kosárlabda-torna, csoportmérkőzés, vezette: Kapitány, Török, Szalai.

Körmend: Govens 6, LEMON Jr. 18/6, Ferencz 9/6, Tóth 7, BELL-HOLTER 21 Csere: Török 4, Popadic 11/6, Kolaric 10, Latinovic 4, Sonyák 2, SÖMENEK 9/9, Baczó 2. Vezetőedző: Aaron Mitchell.

A Baja legjobb dobói: Koller 13/9, Nagy 10/6, Milosevic 2.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-7. 9. perc: 24-12. 15. perc: 39-24. 18. perc: 51-30. 22. perc: 54-33. 27. perc: 67-36. 34. perc: 90-40. 36. perc: 100-53.

Kiegyenlített játékkal indult a találkozó, a bajaiak kapaszkodtak, és tartották is magukat főleg Koller és Mándi kosaraival. A második öt percben lépett el a Körmend, Ferencz két hármassal járult hozzá, de Bell-Holter is nagyon iparkodott, hiszen az első meccse óta kétszer csalódást okozott. Tóth és Török is biztos pontnak bizonyult. Mitchell edző szigorú védekezést vezényelt, aminek meg is lett az eredménye. Tíz pont fölé nőtt a különbség.

Szünet után még keményebbé vált a körmendi védekezés, a Baja hat perc alatt egy duplát tudott szerezni. Zsinórban adta el a labdát a másodosztályú gárda, amelynek 5 pontra telt tíz perc alatt. A Körmend 30-at szerzett, így el is döntötte a mérkőzés sorsát. Még az is belefért, hogy az utolsó tíz percet egy ponttal megnyerte a Baja. Így is fölényes győzelemmel törte meg nyeretlenségi sorozatát a piros-fekete alakulat, amely szombaton (18.15), a torna második napján a pénteken lapzártánk után játszott Jászberény GE Grosuplje mérkőzés találkozik a csoportelsőségért, egyúttal a vasárnapi döntőben való szereplésért.

Aaron Mitchell: - Nagyon örülök, hogy végre győzni tudott a csapat. Kötelező volt a siker, de keményen meg kellett dolgozni érte. Dolgozunk tovább, hiszen nehezebb mérkőzések jönnek.