Búcsúzott a Falco, biztosan nyert a negyeddöntőben a Pécs

2016. február 19., 20:25 szerző: Tóth Gábor
hozzászólás
Budapest - A kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében a Falco nagy verést kapott a Pécstől - így búcsúzott is a sorozattól.
hirdetes_kapcsolo: 1
data['nincs_banner']: 0
G->reklam_mentes: 0

A szombathelyiektől az előző, ZTE elleni bajnokin kiállított Reinar Hallik eltiltás miatt hiányzott. El sem utazott a csapattal a sérült Bazsó Brúnó és Simon Kristóf. A betegségből lábadozó Váradi Benedek és Bognár Kristóf, valamint a bokasérüléssel bajlódó Ryan Wright viszont vállalta a játékot - egyikük sem csúcsformában lépett pályára.

Óvatosan kezdtek a felek, aztán a Falco belelendült. Rundles, majd Váradi is betalált távolról, Wright zsákolása után pedig időt is kért a vendégek mestere (3. perc: 10-3). Rendezte a sorait a PVSK - de elsősorban azért tudta lopni a távolságot, mert a Falco sok hibával támadott. Alig-alig találtak gyűrűbe a csapatok, de az előny a Falcónál volt (8. perc: 22-16). Bognár ponterős játékkal szállt be a padról. A második negyedet viszont ismét tanácstalan támadójátékkal kezdte a szombathelyi gárda, bő három percnek kellett eltelnie, hogy betaláljon - Wright volt eredményes büntetőkből. De a remek napot kifogó Bíró szinte rögtön egyenlített (14. perc: 24-24). Popadics triplája után (24-27) Kálmán László gyorsan időt kért. De nem tudott újítani, rendkívül rossz dobóformát fogott ki a Falco, még ziccerek is maradtak ki. A Pécs viszont belelendült, eredményes volt távolról, betörésből, szinte mindenhonnan (17. perc: 24-34). A sok hibával játszó sárga-fekete gárda csak nehezen tartotta látótávolságban ellenfelét. Így a Pécs vonulhatott nyugodtabban nagyszünetre (20. perc: 30-39). A Falco erejéből nyolc pontra futotta a második etapban...

Két szombathelyi duplával kezdődött a második félidő, és a folytatásban is a szombathelyiek diktálták a tempót. Egyre közelített az agresszívabb, gyorsabb játékra váltó Falco (24. perc: 41-43). Sőt, Rundles egyenlített ziccerből, Csomagics triplája pedig már a vezetést jelentette (46-43)! Aztán felváltva estek a pontok, felváltva vezettek a csapatok. Rundles feljavult, Wright pedig küzdött bőszen. A nagy rohanásban a pontosabb Pécs csikart ki magának előnyt az utolsó játékrészre (30. perc: 50-56). Váradi gyorsan begyűjötte negyedik hibáját, le is ült a padra, majd reklamálásét Rakics kapott technikait. Vagyis nem kezdte jól a negyedik etapot a Falco, meglépett a Pécs (33. perc 52-62). És innen már nem volt visszaút. A vasiak nem tudtak mit kezdeni a Pécs védekezésével, kétségeesett távoli dobásokkal próbálkoztak - eredménytelenül. És rengeteg faulttal védekeztek, sok büntetőt dobott az ellenfél (37. perc: 59-70). Az utolsó percekre nem maradt izgalom, mindkét oldalon a fiatalok léptek pályára. Végül nagy verést mért ellenfelére a végig szervezettebbnek, motiváltabbnak tűnő Pécs.

Falco-Trend Optika KC Szombathely-Pécsi VSK-PANNONPOWER 61-81 (22-16, 8-23, 20-17, 11-25)
Budapest, Syma-csarnok, 700 néző, kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntő, vezette: Cziffra, Jakab, Boros.
Falco: Rundles 9/3, Butorac 6/3, Váradi B. 8/6, Csomagics 14/6, WRIGHT 9. Csere: Rakics 2, BOGNÁR 13/3, Hódi -, Kovács B. -, Bagó -, Durázi -, Kozma -. Edző: Kálmán László.
PVSK: WALKER 11/3, POPADICS 23/9, BÍRÓ 18/9, Budimir 4, Horti 8. Csere: Nelson 4/3, Antóni -, HARAZIN 12, Popgyákunik -, Demeter 1, Kővágó-Laska -, Czukor -. Edző: Csirke Ferenc.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10-3. 8. perc: 22-16. 14. perc: 24-24. 17. perc: 24-34. 20. perc: 30-39. 25. perc: 46-43. 28. perc: 48-50. 30. perc: 50-56. 33. perc: 52-62. 37. perc: 59-70. 39. perc: 61-81.

Kálmán László: - Jól kezdtünk, aztán a második negyedben ránk kényszerítette akaratát a Pécs. Fordulás után nagy mélységből jöttünk vissza a meccsbe, akkor azt hittem, hogy összejöhet a győzelem, ám a negyedik játékrészben ellenfelünk extrát dobott. Gratulálok a Pécsnek!

Csirke Ferenc: - Nagyon boldog vagyok, a sok bajnoki vereség után kellett ez a győzelem! Komoly bravúr számunkra ez az eredmény, a továbbjutás.

A Falcót érintő hír, hogy a vezetőség - ígéretének megfelelően - megkezdte a keret átalakítását. A szezon végéig szerződtette a Nyíregyházáról távozó korábbi válogatott centert, Lekli Józsefet. A 29 éves, Nyíregyházán nevelkedett játékos a Kaposvár, az Alba (a fehérváriakkal 2013-ban bajnokságot és kupát nyert), a ZTE, majd ismét az NYKK érintésével érkezett Szombathelyre. Lekli az elmúlt években sokat volt sérült, a most futó szezonban 13 meccsen lépett pályra, 26,2 perc alatt 11,4 pontot, 4,2 lepattanót átlagolt. Hétfőn munkába is áll. A Falco szerette volna kölcsönvenni az olasz klubjában az utóbbi időben mellőzött Perl Zoltánt, de a háromhetes tárgyalássorozat sikertelenül végződött, a Capo d’Orlando végül nem engedte el légiósát.