2016.10.15. 18:13

Csak behúzták - Nagy csatában verte a Falco a Vasast

Szombathely - Hazai pályán is megkezdte a bajnokságot a Falco KC Szombathely NB I-es kosárcsapata. A sárga-feketék a Vasas elleni küzdelmes győzelemmel mutatkoztak be szurkolótáboruknak.

Falco KC Szombathely-Vasas Budapest 88-80 (23-22, 17-26, 24-11, 24-21)

Szombathely, 2000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Gorka, Kulcsár.

Falco: Medford 25/6, Govens 11, Váradi 15/3, Pusztohvar 20/12, Turner 6. Csere: Tóth N. 8, Kovács P. 3/3, Bognár -, Simon K. -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Vasas: Taylor 16/9, Thompson 15, Horváth Á. 6/6, Garamvölgyi 3, Pacher 26/6. Csere: Katona 3/3, Andrássy 2, Moravcsik 4, Faragó 3/3, Peringer 2. Edző: Sárosi Bulcsú.

Az eredmény alakulása, perc: 10-4. 7. perc: 18-11. 13. perc: 25-32. 17. perc: 31-43. 20. perc: 40-48. 22. perc: 42-55. 27. perc: 57-57. 30. perc: 64-59. 33. perc: 67-66. 37. perc: 78-72. 39. perc: 85-80.

Kipontozódott: Moravcsik (40.).

A találkozó Vasas-kosárral kezdődött, de a Falco gyorsan magához ragadta az irányítást, a vezetést. Váradi volt elemében és Turner is jól dolgozott a palánk alatt (4. perc: 10-4). Ám elég volt néhány elkapkodott haza támadás, hogy rendezze sorait a Vasas. Vagyis úgy tűnt, hogy rendezi, mert a Falco gyorsan sebességet váltott, jó védekezésből indítva könnyű kosarakat szerzett lerohanásokból - jött is az első budapesti időkérés (7. perc: 18-11). Pusztohvar jegyezte a Falco első tripláját, a 9. percben (23-17) - a vendégek sokkal jobban céloztak távolról. Hullámzó első negyedet produkált a Falco. Sőt, a második etap elején át is vette a vezetést az újonc. És a folytatásban is tartotta sz előnyét (13. perc: 25-32). Körülményesen támadott a Falco, ráadásul rosszul dobott - míg a vendégek szinte minden támadásukat kosárral zárták - sokszor 2+1-es kombinációval. Ráadásul Turner korán begyűjtötte harmadik hibáját. Nem használt Szrecsko Szekulovics fejmosása sem, kezdett veszélyessé nőni a Vasas előnye (17. perc: 31-41). A vendégek higgadtan, egyszerűen, pontosan kosaraztak - a Falco görcsösnek tűnt, jóformán csak büntetőből volt eredményes (20. perc: 40-48).

Fordulás után sem változott a játék képe, állandósult a vendégek tíz pont körüli, fölötti előnye (22. perc: 42-55). A játékvezetők pedig mindent elkövettek, hogy a közönség úgy érezze, a Vasas játszik hazai pályán... Szó se róla agresszívan, és motiváltan kosarazott a vendég. De araszolt az egyre jobban védekező Falco (25. perc: 50-57). Egyre fogyott a Vasas előnye - elkapta a fonalat, egyenlített a házigazda (27. perc: 57-57). És a záró játékrésznek már a házigazda futhatott neki előnyből - Pusztohvar volt higgadt a forró pillanatokban (30. perc: 64-59). Nem adta meg magát a három légióssal játszó, távolról remekül dobó Vasas, tartotta a lépést. De az előny, a kicsi előny rendre a hazaiaknál volt (36. perc: 74-72). Az utolsó percnek 85-80-as hazai előnynél futottak neki a felek. És ezt a feladatot pedig már megoldotta a Falco.

Szrecsko Szekulovics: - Gyengén kezdtünk, teret engedtünk a Vasasnak, ellenfelünk pedig élt a lehetőséggel. Sok energiára volt szükségünk, hogy fordítsunk, hogy nyerjünk - ez mindig nem fog sikerülni. Lehet, hogy benne volt a lábakban a szerdai meccs, talán görcsös is volt a csapat mert először játszott itthon, de ennél sokkal jobban kell teljesítenünk a folytatásban.

Sárosi Bulcsú: - Jól kezdtünk, és sokáig a mi szándékunk szerint alakult a meccs. Aztán a Falco ritmust váltott, jobban védekezett, jobban támadott - és megérdemelten nyert. Kicsit szomorú vagyok. mert talán több is lehetett volna ebben a mérkőzésben.