2016.11.13. 10:02

Csak küszködött a SZoESE női kosárcsapata

Szombathely - Az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokság 7. fordulójában sem tudta megszerezni első győzelmét a SZoESE.

Szombathelyi Egyetemi SE-Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 76-83 (15-26, 20-13, 22-27, 19-17). - Szombathely, 100 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benedek Z., Hernicz B.

SZoESE: Gusztafik 10/3, PADOS 6/3, Szabó-Haklits 3/3, USZKAI 13, Molnár 6. Csere: FÖLDI 20/12, Simon 10/3, JAKUBOVICS 7/3, Plózer 1, Rózsa -, Fekete -. Edző: Szabó László.

Feigl lebetegedett nem tudta vállalni a játékot.

Pados Kitti jó teljesítménnyel rukkolt elő

Fotó: SZoESE

Nem kezdett jól a házigazda, már a 3. percben (0-11) időt kellett kérni, hogy rendezze a sorokat. A szombathelyiek pontatlanul támadtak, gyengén védekeztek. A negyed végére aztán stabilizálta játékát a SZoESE. A második negyedben letámadással több labdát is szerzett a házigazda, ezekből pedig könnyű kosarakat dobott, így a nagyszünetig négy pontra csökkentette a hátrányát (20. perc: 35-39).

Fordulás után felváltva estek a kosarak. A negyed közepén a DKKA csinált egy 8-0 futást, Földi két hármasával zárkózott a SZoESE. De az utolsó etapnak a vendégek futhattak neki nyugodtabban (30. perc: 57-66). A szombathelyiek nagyot küzdöttek, mindent megpróbáltak - 2 perccel a vége előtt fel is zárkóztak 6 pontra. Ám a hajrában az ellenfél remekül dobta a büntetőket, nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Szabó László: - Végig vezetve nyert az ellenfél, végig futottunk az eredmény után. Hiába támadtunk magunkhoz képest jól, védekezés nélkül nem tudunk meccset nyerni.