2017.04.17. 17:30

Ismét alulmaradt a CVSE

Pécs - A férfi asztalitenisz-Extraliga 16. fordulójában az éllovas PTE-PEAC a szezonban már másodszor - ezúttal saját otthonában - verte 6-2-re a címvédő Celldömölki VSE-Swietelsky együttesét.

PTE-PEAC-Kaló Méh- Celldömölki VSE-Swietelsky 6-2. - Pécs, férfi Extraliga, asztalitenisz-mérkőzés.

Páros: Nagy K., Demeter- Fazekas, Lindner 3:2 (-7, -6, 11, 9, 6) (1-0). Egyéni, 1. forduló: Demeter-Szita 3:0 (8, 6, 9). Pázsy-Fazekas 0:3 (-3, -10, -4), Nagy K.-Lindner 3:1 (3, 5, -9, 9) (3-1). 2. forduló: Demeter-Fazekas 3:2 (7, 5,-8, -9, 9), Nagy K.-Szita 3:2 (7, -4, -8, 6, 7) (5-1). 3. forduló: Pázsy- Lindner 1:3 (8, -4, -7, -8), Nagy K.-Fazekas 3:2 (7, -6, 7, -6, 11) (6-2).

A pécsieknek az elmúlt két év bajnoki döntőjében nem sikerült megszerezniük a CVSE skalpját - amely így sorozatban már hét bajnoki címet számlál. Ebben a szezonban is a vasiak trónjára törnek, ezt jelzi alapszakaszbeli elsőségük - a rangadó előtt 13 győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álltak az élen, míg a harmadik celliek 12 győzelem mellett már három vereséget is begyűjtöttek. Az egyiket épp a Pécs ellen, ráadásul hazai környezetben - ősszel 6-2-re nyertek Nagy Krisztiánék.

Fazekas Péter mutatta a legnagyobb ellenállást a celliek közül, de ő is csak egy győzelmet szerzett. Párosban meccslabdáról, de két egyéni meccsén is öt szettben, két poénnal bukott el Fotó: Unger Tamás

Ezúttal is óriási csata kerekedett a párosok küzdelméből. amely most is 3:2-es pécsi sikerrel zárult - bár már 2:0-ra is vezetett a vasi duó, a harmadik szettben pedig meccslabdája is volt. Az első egyéni körben a CVSE-ből csupán Fazekas Péter tudott nyerni - aki visszavágott Pázsy Ferencnek az őszi vereségért (3-1). Nem sok hiányzott ahhoz, hogy egyenlítsen a Cell, Fazekas és Szita Márton is szoros, ötjátszmás mérkőzésen maradt alul (5-1). Így viszont a hazaiak már csak egy győzelemre voltak a végső sikertől. Lindner Ádám Pázsyval szemben még tudta késleltetni a véget, de Fazekas egy újabb ötjátszmás mérkőzésen - a lehető legminimálisabb különbséggel - kikapott Nagytól (6-2).

A CVSE-nek még mindig maradt lehetősége a törlesztésre - a Final Fourban. Győzött: Nagy K. 3, Demeter 2, Nagy K.-Demeter páros, illetve Fazekas 1, Lindner 1.