2013.11.04. 16:20

Diadalmas Cell

Vas megye - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 6. fordulójában megyei rangadót nyert a Körmend ellen a CVSE. De győzött a Haladás II. és a Bük is.

Celldömölki VSE-Vulkánfürdő–Körmend DMTE 23-19 (13-8)

Celldömölk, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gyalog, Juhászné.

CVSE: BALOGH – Freiberger 1, SZOMORKOVITS L 7, VLASICH 1, SZOMORKOVITS A. 9, Füzfa 1, SEBESTYÉN 4. Csere: Szabó, GEIGER, Bagics. Edző: Rozmán Gergő.

Körmend: BERTAI ANETT – Török 1, Adorján 3, Németh, KISKÓS 9/3, Cser, Szabó. Csere: Károly, Balogh 3, Bertai Alexandra, Kovács, Bokor 3, Huszár, Kalamár. Edző: Oláh Sándor.

Lassan melegedtek bele a csapatok a megyei rangadóba (6. perc:1-1), de a félidő közepén megléptek a hazaiak, magabiztos előnyre tettek szert. A második játékrész első felében jobb játékkal rukkolt elő a Körmend, visszajött a meccsbe. De a rutinosabb CVSE végül kicsikarta a győzelmet. Ifi: 16-35 (11-16).

Rozmán Gergő: – Kiküzdöttük az első hazai győzelmünket. Sokat fejlődött a Körmend, jár az elismerés ellenfelünknek is.

Oláh Sándor: – Egy félidő kevés volt a rutinos házigazda ellen!

A celliek kulcsemberét, Szomorkovits Adriennt (labdával) nem tudták tartani a körmendi lányok. Fotó: Horváth Csaba

SZESE Győr–Sárvárfürdő Kinizsi 28-27 (18-14)

Győr, 50 néző, vezette:Horváth, Lipót.

Sárvár: Takács – Kazári 2, Bősze 1, Fehér 5/1, Soós P. 3, Pintér 9/1, Farkas 3. Csere: Varga Á. (kapus), Földi 1, Vajda 2, Nardai 1, Recse, Varga E., Soós R.,Tóth. Edző: Pupp Adél.

Álmos sárvári kezdés, erőtlen védekezés, átütőerő nélküli támadások – a hazaiak az első félidő derekára már biztosan vezettek (17. perc: 12-7). A Kinizsi adott 40 perc előnyt ellenfelének, későn hajrázott (55. perc: 25-25), csak az eredményt tudta szorossá, a végjátékot izgalmassá tenni. Ifi: 37-25 (13-8).

Győri Audi ETO KC III.–Dr. Lupo Büki TK 20-30 (11-19)

Győr, 100 néző, vezette: Réger, Vandróczki.

Bük: HARASZTOVICS – SZALAI 4, UDVARDI 7, FARKAS 8/3, PUP 5, SZENCZI 1, HEGYI 1. Csere: Kálmán (kapus), PATAKI 1, NÉMETH 3, Ravadits, Bősze, Kondics, Milkovics. Edző: Mátés István.

A fiatal hazai csapat csak néhány percig tudta tartani a lépést a remek napot kifogó bükiekkel (5. perc: 3-3). A kiválóan támadó, jól kézilabdázó vendégek egyre nagyobb előnyre tettek szert (16. perc: 5-12), és korán eldöntötték a mérkőzés sorsát (39. perc: 13-23). Ifi: 23-30 (14-14).

Haladás VSE II.–Tapolca VSE 26-21 (13-10)

Szombathely, 150 néző, vezette: Bódis, Markhard.

HVSE: MÁRKUS – Győrffy 1, BOLFÁN 7, PHAM LAN 7, DONCSECZ 6, Németh 3, Gerencsér 1. Csere: Szovák (kapus) Csire, Gorell, Dénes, Peitli 1, Nagy. Edző: Józsa Krisztián.

A mérkőzés elején még kihagyta a helyzeteit a házigazda, de nem volt kérdés, hogy melyik a jobb csapat. A Tapolca nem bírta tartani a tempót (52. perc: 24-16), a fiatal, hajtós Haladás így könnyedén, magabiztosan nyerte meg a mérkőzést. Ifi: 31-23 (15-11).