2017.04.30. 18:20

Diadalmas Falco KC - Küzdött a Körmend, de elbukta a megyei kosárrangadót

SZOMBATHELY - Vasi rangadót rendeztek az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakaszának 9. fordulójában: a Falco-Vulcano Energia KC biztosan verte a vendég Egis Körmendet.

A csapatok zsúfolt lelátók előtt, remek hangulatban léptek pályára. A vendégektől a sérüléssel bajlódó Paris Petty hagyta ki a rangadót.

Kromah duplája vezette fel a meccset. Aztán érkezett még négy körmendi pont - mielőtt a szokatlan kezdődötössel játszó Falco is megérkezett a mérkőzésbe, és fordított (4. perc: 9-6). Az időkérés után feljavult a vendégek védekezése, de a Govens által vezérelt Falco pontosabban játszott, irányította a meccset (3. perc: 16-10). A Körmend leindításokkal operált, és büntetőkből volt eredményes - de a triplák nem jöttek. A második etap elején már tíz ponttal ment a remek védekező házigazda (11. perc: 27-17). Zsigeranovics óriási sapkája után Gibbs terült el a földön - nagyon tetszett a szombathelyi közönségnek.

De a hazaiaktól többen is remek napot fogtak ki, ennek megfelelően a különbség egyre nőtt (14. perc: 36-19). A Falco ráérzett a lehetőségre, űzte, hajtotta ellenfelét. Bajban volt a Körmend - kicsit mintha begörcsöltek volna a vendégek. Húsz fölé nőtt a hazai fór (16. perc: 42-20). És nem volt megállás. A piros-feketék eladott labdákkal segítették ellenfelüket, elveszítették a párharcokat, nehezen kerültek helyzetbe, büntetőkkel araszoltak. Ferenc jegyezte a piros-feketék első tripláját - a 17. percben. De a Falcó nem sikerült kizökkenteni a ritmusából, biztos előnnyel vonulhatott nagyszünetre (20. perc: 52-30). A szombathelyiek roppant erős tempót diktáltak, a szűk rotációval rendelkező körmendiek érezhetően nehezen tartották a tempót.

Fordulás után felváltva estek a pontok, úgy tűnt, hogy rendezte sorait a Körmend. Aztán jött Barham két triplája - majd rögtön a körmendi időkérés (24. perc: 62-35). Csorvási nagyot küzdött a palánk alatt, de nem igen akadt társa. Míg szombathelyi oldalon olajazottabban működött a gépezet. Szépen lassan azonban belőtték magukat távolról a vendégek - főleg Kromah - és ettől erőre, önbizalomra kaptak, Húsz pont alá csökkentették a hátrányukat (27. perc: 69-50). Keményen, jól védekeztek a vendégek, több labdát loptak, gyors indításból is szereztek pontokat. Időt kért a Falco. Használtak Szekulovics mester tanácsai.

Annyit azonban elértek a piros-feketék, hogy nem dőlt el a meccs (30. perc: 77-57). Az utolsó etap elején nagy rohamot indított a Körmend (34. perc: 81-69). Jól védekeztek a vendégek, beszórták a triplákat - és visszajöttek a meccsbe. A Falco nezhezen került helyzetbe, a dobások leperdültek a gyűrűről. Rendezte sorait a Falco, de a Körmend már lendületbe jött - főleg Ferencz -és nagyon küzdött, nem adta fel (37. perc: 85-74). De az idő fogyott, a Falco pedig taktikusan játszott, nem kapkodott. Így a közvetlen hajrára nem maradt izgalom. Biztosan nyert a házigazda. Szombathelyre nem nyerni járnak a csapatok - a Körmend sem szakította meg a Falco hazai veretlenségi sorozatát.

Szolnok-Alba Fehérvár....Falco-Vulcano Energia KC Szombathely––Egis Körmend 92-80 (23-17, 29-13, 25-27, 15-23)

Szombathely, 3070 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi T., Benczur T., Ádám J.

Falco: GOVENS 30/9, Kovács P. 2, VÁRADI B. 8, BARHAM 22/12, Tóth N. 2 Csere: MEDFORD 16/12, Pustahvar -, ZSIGERANOVICS 12, Simon K. -Edző: Szrecsko Szekulovics.

Körmend: Gibbs 10/3, Smith 12/3, FERENCZ 21/15, KROMAH 17/12, CSORVÁSI 18. Csere: Németh Á. -, Doktor 2. Edző: Gasper Potocsnik.

Az eredemény alakulása. 4. perc: 9-6. 7. perc: 16-10. 11. perc: 27-17. 16. perc: 42-20. 20. perc: 52-30. 24. perc: 62-35. 27. perc: 69-50. 30. perc: 77-57. 34. perc: 81-68. 37. perc: 85-74. 39. perc: 89-75.

Kipontozódott: Németh Á. (34.).

Szrecsko Szekulovics: - Kicsit döcögősen kezdtünk, de aztán elkaptuk a ritmust, gyorsan nagy előnyre tettünk szert. A második félidőben viszont olykor hibáztunk védekezésben, amit kihasznált, büntetett a Körmend. De összeségében jól játszottunk, egy remek csapatot győztünk le megérdemelten.

Gasper Potocsnik: - Gyengén, sok hibával nyitottunk, nagyon meglépett a Falco. A második félidőben védekezést váltottunk, közelebb is férkőztünk ellenfelünkhöz, de többre nem futotta. Megérdemelten nyert a Falco.