2016.09.24. 18:04

Diadalmaskodott a Falco a kosárlabda emléktornán

Szombathely - A házigazda Falco KC Szombathely meggyőző teljesítményt nyújtva nyerte meg a 7. Horváth Zoltán kosárlabda emléktornát.

A 7. Horváth Zoltán kosárlabda emléktorna első, pénteki napján a Szolnok 87-95-re kikapott a szlovák Komarno együttesétől, majd a Falco imponáló magabiztossággal verte 97-62-re a Paksot. Így szombaton a Szolnok-Paks bronzmérkőzéssel, majd a Falco-Komarno döntővel folytatódott a program.

Szolnoki Olaj KK-Atomerőmű SE Paks 78-60(19-22, 21-8, 13-14, 25-16). - Szombathely, 200 néző, felkészülésim kosárlabda-mérkőzés, vezette: Sabáli L., dr. Magyari, Németh A.

Szolnok: Wittmann 8/3, Popovic 7/3, Barnies 7, Eilingsfeld 14, Wright -. Csere: Vojvoda 11/3, Borisov 8/6, Kinney 11/3, Tóth 10, Hajdú 2. Edző: Sztojav Ivkovics.

ASE: Kovács 11/3, Samenas -, Forte 14, Tiby 13, Watkins 5. Csere: Bagó 4, Illés 5/3, Medve 3/3, Sömenek -, Gulyás 5/3, Kalmár -. Edző: Gediminas Petrauskas.

Jobban kezdte a meccset az ASE, ám amint a Szolnok bellendült, állva hagyta ellenfelét - a második negyedben átrohant a Pakson. Az ASE a harmadik negyedben még nekidurálta magát, feljött egy pontra, de aztán az Olaj ismét megrázta magát, így ahajrára nem maradt izgalom. Biztosan nyert a Szolnok.

Falco KC Szombathely-BC Komarno 74-61 (17-22, 26-7, 16-16, 15-16). - Szombathely, 800 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth K. Sabáli L., Esztergályos.

Falco: Govens 19/6, Medford 17/9, Váradi B. 7/3, Pusztahvar 2, Turner 14. Csere: Tóth N. 11, Kovács P. 4, Bognár -, Simon K. -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Komarno: Tomic 11, Babineaux 14/3, Halada 13/9, Kuffa 8/6, Langston 11. Csere: Bilic 4, Marchyn -. Edző: Duris Richar.

Az eredmény alakulása, 6. perc. 11-10. 13. perc: 24-22. 17. perc: 34-20. 20. perc: 43-29. 24. perc: 53-34. 28. perc: 57-41. 30. perc: 59-45. 34. perc: 63-51. 37. perc: 66-56. 39. perc: 72-58.

Kipontozódott: Kuffa (40.).

Kiállítva: Bilic (39.).

Nagy lendülettel estek egymásnak a felek, és úgy tűnt, hogy meglép a vendég (5. perc: 4-10). De aztán rendezte sorait, védekezését a Falco, és szűk egy percen belül átvette a vezetést. Időt is kértek a vendégek. A folytatásban kicsit mindig a pontosabbnak tűnő vendégek voltak előrébb. A második etapot 7-0-s rohammal nyitotta a házigazda - Kovács Péter és Tóth Norbert is remek játékkal szállt be a padról -, át is vette a vezetést (13. perc: 24-22). A szlovák gárda nehezen került helyzetbe, a Falco remekül védekezett, és gyorsan odaért ellenfele gyűrűje alá. Egyre nőtt a hazai előny (17. perc: 34-20). A félidő hajráját nagyon megnyomta a szombathelyi gárda, átrohant tanácstalannak tűnő ellenfelén (20. perc: 43-29). Fordulás után nagy rohamokkal nyitott a Komarno, amit higgadtab vert vissza a Falco (24. perc: 53-34). Biztos előnye tudatában higgadtan, szervezetten játszott a házigazda. Ám elég volt néhány elkapkodott, kihagyott dobás, eladott labda, és a szívósan küzdő vendég tudott valmit faragni a hátrányán (30. perc: 59-45). Futott, rohant, igyekezett visszajönni a meccsbe a Komarno. Egyre fogyott a hazai fór (37. perc: 66-56). De a Falco végül nem hagyta, hogy maradjanak izgalmak a közvetlen hajrára.

Végeredmény: 1. Falco KC Szombathely, 2. MBK Komarno, 3. Szolnoki Olaj KK, 4. Atomerőmű SE Paks.

Egyéni díjak, legjobb center: Wayne Langston (Komarno). Legjobb hazai játékos: Váradi Benedek. Legértékesebb játékos (MVP): Lester Medford (Falco).