2017.03.13. 20:34

Egyetlen góllal maradt alul a Szentgotthárd

Veszprém - Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 15. fordulójában idegenben kapott ki egyetlenegy góllal a Szentgotthárdi KK.

Telekom Veszprém II.- Szentgotthárdi KK 24-23 (13-10). - Veszprém, 50 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Gadányi, Szabó.

Szentgotthárd: Surányi I. - Kozák 2, Csipszer 2, Hertelendy 7/3, Bouti 3, Németh D. 1, Mákos M. 1. Csere: Orbán, Surányi K. (kapusok), Hegyi 2, Végh, Bokor 2, Kocsis 2/1, Háklár. Játékos-edző: Csipszer Péter.

A rajtnál beragadt a vasi csapat, csak a 10. percben szerezte első gólját (4-1).

A 20. percben már 10-3 arányban vezettek a hazaiak, de a félidő végére csak összeszedte magát a szentgotthárdi alakulat, és felzárkózott. A második játékrészben állandósult a veszprémiek néhány gólos előnye (49. perc: 21-17). Aztán ismét a gotthárdiak percei következtek, felzárkóztak (53. perc: 21-20).

A hajrában fordíthatott volna a Szentgotthárd, de sok labdát eladott, több nagy helyzetet elpuskázott - és a Veszprém is élvezte a hazai pálya előnyét. Junior: 50-22.