2017.06.11. 15:15

Egygólos hátrányban a Körmend - Az osztályozón a Rába-partiak a debreceniek ellen tizenegyest is rontottak

KÖRMEND - Az NB III-ért vívott osztályozón a Hajdú-Bihar megyei bajnok egy góllal jobbnak bizonyult a Vas megyeinél.

Körmendi FC-Debreceni EAC 0-1 (0-1)

Körmend, 300 néző, NB III-as labdarúgó osztályozó mérkőzés, első találkozó, vezette: Molnár A.

Körmend: Szabó - Varga, Balikó, KÓSIK, TAKÁCS M. - Sipos (Török), Makai, Nagy (Horváth), Czimber (Nyári) - Niksz, Takács Á. Edző: ifj. Molnár Károly.

Niksz Tamás (labdával) büntetőt hibázott
Fotó: Szendi Péter

Az első félidőben mezőnyben gyűrték egymást a felek, de mindkét csapat előtt adódott egy-egy gólhelyzet. Szünet után, az 52. percben egy szabadrúgást követően Varga lábáról a saját kapujába pattant a labda (0-1). Nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, a 62. percben Nikszet szabálytalanul szerelték a tizenhatoson belül.

A büntetőt a sértett végezte el, de lövését a kapus bravúrral hárította. Nyomás alatt maradt a debreceni kapu, a hajrában Niksz lövését óriási bravúrral védte a vendégkapus. Döntetlen színezetű meccsen nyert a DEAC.

Ifj. Molnár Károly: - Szerettünk volna előnnyel utazni a visszavágóra, sajnálom, hogy ez nem sikerült.

A visszavágót szombaton 17 órakor rendezik Debrecenben.