2017.04.23. 18:10

Elbukott a Falco KC - A második negyedben döntötte el a meccset az Alba

Székesfehérvár - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakaszának 7. fordulójában nem történt meglepetés, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely az Alba Fehérvár vendégeként szenvedett vereséget.

A hazaiaktól Tóth Péter és Burgess már korábban kidőlt a sorból, továbbá Edwards is sérülés miatt kényszerült a padra - de az alapszakaszgyőztes, listavezető, Magyar Kupa-győztes Alba így is komoly erőt képviselt, esélyesként lépett pályára.

JEGYZŐKÖNYV

Alba Fehérvár-Falco-Vulcano Eneregia KC Szombathely 93-80 (21-21, 31-9, 18-26, 23-24).

Székesfehérvár, 1800 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, felsőházi középszakasz, vezette: Cziffra Cs., Török R., Frányó P.

Alba: TAYLOR 25/12, Mohammed 12, MARKOVICS 17/3, LÓRÁNT 21, KELLER Á. 17/6. Csere: Keller I. -, Farr 1, Somogyfoki -. Edző: Dzunics Braniszlav.

Falco: Medford 4, GOVENS 16/3, VÁRADI B. 14/6, Pustahvar 15/9, Zsigeranovics 2. Csere: Tóth N. 8, Bognár 2, Kovács P. 2, Barham 11/9, Simon K. 6. Edző: Szercsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 7-0. 9. perc: 19-17. 15. perc: 35-25. 20. perc: 52-30. 26. perc: 61-39. 28. perc: 63-47. 30. perc: 70-56. 32. perc: 77-61. 36. perc: 87-69.

Az Alba nagy lendülettel, 7-0-val nyitott. Zsigeranovics törte meg - büntetőből - a szombathelyi gólcsendet. Govensra nagyon ügyeltek a hazaiak, a keménységtől sem riadtak vissza, ami a játékvezetők szerint belefért a szabályok adta keretekbe. De rendezte sorait, védekezését a Falco, rohamléptekben zárkózott (4. perc: 9-7). Már az első negyedben izzott a parkett, parázs párharcokat láthattak a szurkolók. Az Alba erős tempót diktált, de a Falco bírta az iramot, ott loholt ellenfele nyomában. Olyannyira, hogy az első etap utolsó pillanatában Kovács betörésből egyenlített a sárga-feketéknek. A folytatásban Falcónak többször is volt lehetősége, hogy átvegye a vezetést, de a kritikus pillanatokban rendre jött a hiba. Aztán belelendült a házigazda. Az Alba kőkeményen védekezett, pontosabb volt támadásban, és - főként Lóránt és Keller - agresszívabban dolgozott palánk alatt. Kezdett veszélyessé válni a fehérváriak előnye (15. perc: 35-25). A hazaiak jól szedték a lepattanókat, jobban dobtak, és távolról is veszélyesek voltak - a Falco elvesztette a ritmust. Az Alba pedig nem lassított, végzetes csapást akart mérni ellenfelére (17. perc: 43-28). A Falco azért küzdött, hogy a mérkőzésben maradjon. Kevés sikerrel - elúszni látszott a hajó. Keller második triplája után már kereken 20 pont volt a felek között (48-28). Nagyon úgy tűnt, hogy a hazaiak két negyed alatt eldöntötték a mérkőzés sorsát. A második etapban csak kilenc pontra futotta a vasiaktól (20. perc: 52-30).

Huszonkét pontos, biztos előnye birtokában nyugodt játékal nyitotta az Alba a második félidőt. De a különbség így sem csökkent, mert nem engedtek ki, továbbra is szervezetten, és meglehetősen keményen dolgoztak a fehérváriak. A szombathelyiek próbálkoztak, de semmi nem akart sikerülni - a tiszta helyzetek is kimaradtak (25. perc: 60-37). De nem adta fel a Falco - és indított is egy nagy rohamot. Amint belőtték magukat távolról a sárga-feketék, Dzunics mester rögtön időt kért (28. perc: 63-47). A mérkőzés ezen szakaszában kellettek a büntetők a hazaiaknak. De azért visszatornázta magát látótávolságba a Falco (30. perc: 70-56). Az utolsó etapban is mindent megpróbált a szombathelyi gárda, futott az eredmény, rá is ijesztett ellenfelére. De aztán rendezte sorait az Alba, és visszaállította megnyugtató előnyét (36. perc: 87-69). Bár a Falco szépen kozmetikázott az eredményen, igazi izgalom nem maradt a hajrára. Megérdemelten nyert az Alba, a Falco megfizetett a második negyedbeli rövidzárlatáért.