2016.05.13. 19:51

Elődöntős a Körmend - Sikerült lezárni a ZTE elleni negyeddöntőt

Zalaegerszeg - A nagyon küzdelmes negyedik mérkőzésen az Egis Körmend kosárlabdacsapatának sikerült lezárnia a ZTE elleni negyeddöntős párharcot, és készülhet a szerdai elődöntőre.

Az első percekben úgy tűnt, hogy nem tudta átmenteni keddi, 23 pontos győzelmet hozó játékukat a körmendiek. Lassan reagáltak, pontatlanok, kapkodóak voltak, 8-2-re elhúzott a ZTE. Főként Pettynek volt köszönhető, hogy sikerült utolérni a zalaiakat, triplája után - a mérkőzésen először - már a piros-feketék vezettek (6. perc: 11-12). A vasiak irányítója a folytatásban is remekelt, a negyed finisében már tízpontos előnyt ünnepelhettek a körmendi szurkolók (14-24) - ami még ugyanebben a percben ötre fogyatkozott. A második negyed elején még a felpörgött, jóval pontosabban célzó Körmend irányította a játékot (21-29), de a védekezést szorosabbá tevő egerszegiek zavart okoztak a soraikban. Bizonytalanok, statikusak lettek a körmendi támadások, és a javuló százalékkal dobó ZTE az első félidő utolsó percében egyenlített, sőt vissza is vette a vezetést (37-36).

A szünetben viszont Teo Csizmicsnek sikerült felráznia csapatát. Channels nyitotta a sort egyenlítő kosarával, aztán Duinker kétszer, majd Petty is eredményes volt, 0-8-cal vettek repülőrajtot a Rába-partiak. Gyors, pontos támadójátékkal, jó védekezéssel hat perc alatt 13 pontig jutottak, míg a ZTE csupán egy duplát jegyzett (42-53). Bence Tamás időt kért, össze is tudta valamelyest toldozni a kék-fehérek játékát (47-53). De a körmendiek koncentrációja ezúttal csak pillanatokra hagyott alább, így Ferencz és Dickerson kosarával tízpontos előnyből várhatták az utolsó játékrészt (30. perc: 48-58). Ebből Pantelics és Kinney pillanatok alatt ötöt ledolgozott (53-58), ám a körmendieknek sikerült visszaverni a rohamot; Channel hárompontosával visszarendeződött a tízpontos differencia (34. perc: 53-63). De a ZTE az utolsó pillanatig küzdött, és az utolsó két percben rohamosan közelített. Már a legutolsó percébe fordult a mérkőzés, amikor egy eladott körmendi labda és kimaradt dobáskísérlet után 67-69-re zárkóztak fel a hazaiak. Még kétszer - Kinney, majd egy nagy körmendi baki után - volt esélye akár a fordításra is a ZTE-nek. Egy másodperccel a vége előtt 70-71 állt az eredményjelzőn... De végül lehullhatott a nagy kő a körmendi szívekről.

Megnyerte a negyedik csatát a Rába-parti csapat - nem lesz szükség a vásárnapi ötödik mérkőzésre - 3-1-gyel lezárta a negyeddöntőt. A Szolnok elleni elődöntőt szerdán, idegenben kezdik a vasiak.

Bencze Tamás: - Gratulálok az ellenfélnek, mert ma megérdemelten győzött, és ha a minimálisan is, de a jobb csapat jutott tovább. Kevésen múlt a sikerünk, gratulálok csapatomnak ezért a szezonért.

Teo Csizmics: - Különösen örülök, hogy ezt a meccset és párharcot megnyertük, de most már az elődöntőre kell gondolnunk. Képzelem, hogy kollégám most nem ilyen hangulatban van, de hihetetlen szezont nyújtott a ZTE is.

A másik negyeddöntőben: Sopron-Atomerőmű 72-61 (az állás: 2-2).

Zalakerámia-ZTE KK-Egis Körmend (19-24, 21-14, 8-20, 22-15)
Zalaegerszeg, 2600 néző, NB I-es férfi kosárlabda-negyeddöntő, negyedik mérkőzés, vezette: Cziffra, Benczur, Söjtöry.
ZTE: KINNEY 17/9, GOVENS 26/3, Kerpel-Fronius 2, Mohácsi 5/3, Pantelics 9/3. Csere: Balmazovics 9/9, Velkey 2.Vezetőedző: Bencze Tamás.
Körmend: PETTY 23/9, CHANNELS 16/6, McKinney-Jones 9/3, Dickerson 3/3, DUINKER 13/3. Csere: Ferencz 5/3, Tóth N. 2, Lakosa 2. Vezetőedző: Teo Csizmics.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-2. 6. perc: 11-12. 10. perc: 14-24. 14. perc: 21-29. 20. perc: 40-38. 25. perc: 42-48. 30. perc: 48-58. 35. perc: 54-65. 40. perc: 67-69.

Kipontozódott: Govens és Kerpel-Fronius a 40., illetve Lakosa a 33. percben.