2016.09.20. 13:36

Elrajtolt az NB II-es női kézilabda bajnokság

Körkép - Megyei rangadókkal rajtolt az NB II-es női kézilabda-bajnokság 2016/2017-es szezonja.

Dr. Lupo-Büki TK-Celldömölki VSE 24-14 (13-7).

- Bük, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette, Marton, Szabó.

Bük: HARASZTOVICS - BINDER 6, Csóka 2, SZABÓ D. 3, NÉMETH D. 4, Csabai 2, Szabó N. 2. Csere: Palkovits, Kálmán (kapusok), Pukler, Markó 3/1, Szabó R. 1/1, Horváth K. 1, Bősze, Szenczi. Edző: Mátés István.

CVSE: SZABÓ - Horváth 1, Németh 2/1, Szomorkovits A. 1, Vlasich 1, SZOMORKOVITS L 6/2, Sebestyén 1. Csere: Pongrácz (kapus), Geiger, Bagics 1, Fűzfa 1, Marton, Pongrácz. Edző: Kósa Ottó.

Jól kezdett a CVSE (10. perc: 0-2), a hazaiak ekkor még sokat hibáztak. Aztán a Bük belelendült, átvette az irányítást, és a vezetést is (21. perc: 10-4). Fordulás után is a hazaiak domináltak, és korán eldöntötték a meccset (35. perc: 17-8). Junior: 31-7.

Mátés István: - Az egész mérkőzésen jól működött a védekezésünk, ez megadta az alaphangot, biztosan győztünk.

Kósa Ottó: - Gratulálok az ellenfélnek, még sok munka vár ránk.

Győri Audi ETO KC III.-Sárvárfürdő Kinizsi 26-21 (13-10).

- Győr, 50 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, v.: Farkasné, Szalayné.

Sárvár: TAKÁCS - HEGYI 4, NARDAI V. 4, PATAKI 3, SZONDY 3, SOÓS, VAJDA 1. Csere: VARGA, FARKAS 5, CSEJTEI 1, Nardai D. Szabó. Edző: Rozmán Gergő.

A Sárvár, szervezett védekezéssel, ötletes támadásokkal nyitott (18. perc: 5-8). Aztán magukhoz tértek a győri fiatalok és fordítottak. A második félidőben is a hazaiak diktálták a tempót, rendre megléptek, a Sárvár mindig zárkózott (58. perc: 23-21). A hajrá kiélezettre sikeredett, de a Sárvár nem tudott egalizálni a hazai pálya minden előnyét élvező, az egész mérkőzésen egyetlen kétperces kiállítást sem kapó Győr ellen. A végeredmény nem tükrözi hűen a mérkőzés képét.

Körmendi DMTE-Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia II. 31-31 (16-19).

- Körmend, 50 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gácsig, Sárközi.

Körmend: Balogh K. - Török 6, Lakatos 1, Faragó 6, Németh A. 1, Kiskós 5/2, Szabó A. 6. Csere: Cser, Adorján 4, Benedek 2, Anek, Kalamár, Őri, Horváth D. Edző: Oláh Sándor.

SZKKA: Szovák - Csire 4, Cser 7, Pődör 11, Dénes, Bozzai 1, Bódi 5. Csere: Woth, Csapó, Manhertz, Szuhogyi 3, Kovács T., Károly, Keszei. Edző: Józsa Krisztián.

Jó iramban kezdtek a csapatok, oda vissza estek a gólok, aztán a hazaiak megléptek (16. perc: 11-8). Majd a vendégek robbantottak, és a félidőre már ők mentek három gólos előnnyel. A második játékrész elején is szombathelyiek domináltak, a 41. percben már öt góllal vezettek (19-24). De a házigazda nem adta fel, az 50. percben utolérte ellenfelét. A végjáték izgalmasra sikeredett, az utolsó másodpercekben még volt egy körmendi helyzet, ami kimaradt, így maradt a döntetlen. Junior: 24-27.

Oláh Sándor: - Végig nagy iram volt, ezt mutatja a sok gól, ám a védekezés egyik csapatnak sem volt az erőssége!

Józsa Krisztián: - Az ilyen meccsek miatt indult fiatal csapatunk az NB II-es felnőtt bajnokságban - hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a lányok.