2013.10.27. 17:45

3. helyen zárt a magyar női válogatott a kupán

Szombathely - Másodikként zárta a pénteken kezdődött, vasárnap befejeződött, négy csapatot felvonultató Provident Kupa felkészülési tornát a magyar női kézilabda-válogatott.

Pénteken a mieink a norvég ligaválogatott elleni döntetlennel kezdték a tornát (28-28) a vendégek az utolsó pillantban egyenlítettek. A másik mérkőzésen Brazília magabiztosan verte Horvátországot (29-26). Szombaton magyar brazil és a horvát-norvég mérkőzéseket rendeztek az Arena Savariában.

Magyarország -Brazília 26 28 (12-13). Szombathely, 1500 néző, felkészülési női kézilabda-mérkőzés, vzette: Horváth, Marton.

Magyarország: Kiss É. Bognár-Bódi 3, Soós 2, Görbicz 3/2, Szamoránsky 1, Triscsuk 2, Kovacsics 1. Csere: Herr O. (kapus), Szekeres, Zácsik 4, Szucsánszky 6/4, Bulath, Vincze 3, Orbán, Cifra 1. Szövetségi kapitány: Hajdu János.

A rendkívül összeszedett brazil csapat kezdte jobban a meccset (17. perc: 6-10), és tulajdonképpen a találkozó nagy részében a vendégek akarata érvényesült (40. perc: 14-17). A hajrá ismét izgalmasra sikeredett (53. perc: 25-24), de végül vesztesen hagyta el a pályát a Tomori és Vértent ezúttal nélkülöző, formálódó csapatunk.

A másik mérkőzésen Horvátország legyőzte Norvégiát (29-26).

Vasárnap Magyarország Horvátország, Norvégia Brazília meccs szerepet a programban.

Magyarország- Horvátország 32 26 (17 15). Szombathely, 1800 néző, vezette: Horváth P., Marton.

Magyarország: Herr O. Bognár Bódi 3, Tomori 5, Görbicz 9/4, Mayer, Zácsik 8, Vincze 2. Csere: Kiss É. (kapus), Szucsánszki 2, Cifra 3, Szekeres.

A második helyért lépet pályára a magyar válopgatott, ennek megfelelően motiváltan kezdtek a mieink. Ettől függtelenül a mérkőzése eleje változatosra sikeredett. A játékrész közepén aztán kialakította a két-három gólos előnyét a házigazda. Fordulás után aztán egyre jobban, egyre eredményesebben játszott csapatunk (39. perc: 20-17). A horvátok egyre nehezebben tartották a lépést, a végére pedig nem maradt izgalom (48. perc: 25-21).

A tornát Brazília Norvégia elleni győzelme zárta (28-24).

A Provident Kupa végeredménye: 1. Brazília 6 pont, 2. Magyarország 3, 3. Horvátország 2, 4. Norvégia 1.