2016.10.18. 12:48

Gólgazdag volt a 9. forduló - Folytatja a versenyfutást az éllovas Szécseny és a címvédő Ják

Körkép - A 9. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a szombathelyi csoportban. A Söpte rangadót nyert Gyöngyöshermánban. Megküzdött a győzelemért a címvédő Ják.

Gólzáporos meccset nyert a listavezető Vasszécseny

Felsőcsatáron: kilenc gól esett a mőrkézésen. Hetedik alkalommal ikszel az Újperint.

Gyöngyöshermán-Szentkirály-Söpte 1-3 (0-0). Szombathely, 50 néző, vezette: Makai I.Gyöngyöshermán: Káldi - Hegedűs (Király), Fazekas (Kirchmajer), Serbán, Dénes, Horváth Á., Szép, Sturm A., Szabó A., Sturm Á., Dalmi.Söpte: Sándor - Nagy K., Nyul (Kiss B.), Szakály, Orbán, Pusker (Udvardi), Szakács (Légler), Kovács Sz., Kovács E., Varga A. (Komláti), Kovács Zs.Gól: Szép, ill. Kovács Sz., Komláti, Szakály.A mérkőzésen a hazai csapat a sérüléseket gyűjtötte be, a vendég együttes a három pontot.Újperint-Balogunyom 2-2 (0-1). Újperint, 80 néző, vezette: Horváth P.Újperint: Janzsó - Mészáros, TÓTH B., Török, Horváth D., Gombos (Kovács Laczi), Tóth D. (Németh G.), Baranyai (Varga A.), Vas T., Polhammer, TÓTH K. (Rudolf).Balogunyom: Für - Homor D., Farkas E., Hajós, Horváth M., Böle, Szén, Homor M., Dávid, Kalmár, Balogh T. (Sali).Gól: Tóth K., Gombos, ill. Szén, Kalmár.Kiállítva: Varga A. (87., Újperint).Az első félidőben a balogunyomi csapat egy szép kapásgóllal szerzett vezetést.

A második félidő derekán a hazai csapat öt perc alatt megfordította az eredményt és küzdött a győzelemért. A vendégek sem akartak pont nélkül maradni és egy beadásnak szánt lövésből egyenlítettek. A mérkőzés összképe alapján igazságos a döntetlen.Szentpéterfa-Bozsok 0-2 (0-1). Szentpéterfa, 100 néző, vezette: Samu Cs.Szentpéterfa: Gaál - Tóth G., Somfalvi P., Török (Csordás), Tóth Sz., Wágner M. (Kovács B.), Wágner R., Németh B., Németh M., Somfalvi Cs., Wágner Sz.Bozsok: Miklós - Kovács P. (Iker), Kiss M., Pónácz, Tompek, Németh D., Dévényi, Mihácsi, Horváth P. (Németh R.), Pintér (Tóth G.), Rapi.Gól: Iker, Rapi.A helyzetek alapján a hazai csapatnak gólokkal kellett volna nyernie - de kikapott, zsinórban nyolcadszor...Tanakajd-Gencsapáti 2-0 (0-0). Tanakajd, 150 néző, vezette: Harcsár R.Tanakajd: SOMOGYI - PREICZER, MARCZ, KÖNCZÖL, Orsós J., Orsós G., Kölkedi, Molnár (Pásti), Maczek (Filakovszky), Balázs (Rozs) Komáromi.Gencsapáti: Szabolics - Plajszer, Geröly Á. (Farkas G.), Vida K., Horváth T., Lőrincz, Tar (Geröly G.), Domján (Szigetvári), Varga D., Bernáth, Komáromi (Tóth Sz.).Gól: Komáromi, Kölkedi.A korrekt játékvezetés mellett lezajlott találkozón a hazaiak jobban éltek a lehetőségeikkel, kétszer is betaláltak.

Míg az egységes és jól játszó vendégek erejéből, csak kapufára futotta. Ennek tükrében elmondható, hogy a tanakajdi csapat megérdemelten tartotta otthon az értékes három pontot. Felsőcsatár-Vasszécseny 3-6 (2-1). Felsőcsatár, vezette: Talabér N.Felsőcsatár: Söjtöry (Kossuth) - Gerencsér, Horváth L., Csoknyai, Cobzaru, Kiss M., Schmalzl, Kopácsi, Tóth A., Böhm, Szládovics (Horváth M.).Vasszécseny: Farkas B. - Horváth Sz. (Bori), BODA, PONGRÁCZ D., Pongrácz Zs. (Viszked P.), Imre, Horváth Á. (Balázs), Pungor D., Viszked B., Vadász, HORVÁTH D.Gól: Kopácsi (2), Schmalzl, ill. Horváth D. (3), Vadász, Imre, Tóth A. (öngól).Torony-Zanat 0-0. Torony, vezette: Makai I.Torony: Németh Á. - Bakucz, Toldi, Takács, Karcsics, Rácz, Szabó G. (Rozmán), Leidl, Juhász, Babos, Nagy B.Zanat: Szalay - Bárdics, Szabó P., Putz, Gyurácz, Porkoláb, Lakatos, Pörge, Schmidt, Horváth G., Molnár A. (Halász).Stieber edzőnek a múlt heti fejlemények után a fegyelmi bizottság „jelentős segítséget” adott a toronyi csapat összeállításához. Kiváló játékvezetés mellett kiegyenlített első félidő után a második játékrészben mezőnyfölényben játszott a Zanat.

A „maradék” hazaiak jó védekezéssel megérdemelten szereztek pontot.Elektromol-Spari-Tápláni KSK 3-1 (2-1). Szombathely, 70 néző, vezette: Szabó I.Spari: BIRÓ - Németh R., Varga B., KELEMEN, Bolfán, DIENES, MAJTÉNYI, NÉMETH V. (Berta), Pulai (Horváth Z.), Farkas G., KERESZTÉNYI (Sipos).Táplán: Keszthelyi - Virág, Kasza, Balázs, Mikovics, GÁSPÁR, Kajcsos, Jantos, POLGÁR, Rajzinger, Káldi (Hajmási).Gól: Majtényi, Pulai, Keresztényi, ill. Gáspár.Vendég helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, de a második félidőre stabilabbá váló, a védekezésüket rendező hazaiak megérdemelten nyerték meg a meccset a jól küzdő Táplán ellen.Ják-Honvéd Sé 2-0 (1-0). Ják, 150 vezette: Mónos J.Ják: MATYI - SVOB, MÁTÉ P., Máté Á. (Barbalits), Mészáros B., Máté Á. (Barbalits), Kóger, Czeglédy (MÁTÉ CsS.), Dobos Á., NEUBAUER (Dobos P.), Marosits (Iszak).Sé: Földi - Parti, Uri, Balogh D., Fichtacher, Kiss P. (Soós), Farkas P., Werderits, Kiss M. (Berta), Sümegi, Kovács K.Gól: Máté P., Svob.Az első félidőben meglepte a hazai csapatot a Sé, bátran és kulturáltan játszottak a vendégek. Szünet után azonban a Ják rendezte sorait, és a végén bebiztosította győzelmét.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.