2016.10.25. 19:52

Gravelines-ben veszett el a körmendi veretlenség

Az első negyed gyenge játéka és az akkor összeszedett 15 pontos hátrány megpecsételte az Egis Körmend sorsát Franciaországban. A két középső negyedben egyenrangú félként küzdöttek a piros-feketék, de túl sok volt a hiba a játékukban, így tíz ponton belülre egyszer sem tudtak kerülni.

Németh Zsolt

Gravelines, FIBA Europe Cup mérkőzés, B csoport, 2. forduló

Vezette: Mikhaylov (orosz) Karakatsounis (görög) Milicevic (bosnyák)

GRAVELINES: COBBS 25/6, Dobbins 5/3, GIBSON 17/9, Hesson 2, Solomon 9

Csere: KEITA 12/6, PIETRUS 11/3, CEL 14/6, Djimrabaye -

Vezetőedző: Christian Monschau

KÖRMEND: Petty 2, Smith 8, Saddler 10, Loveridge 13/9, Horti 4

Csere: ALLEN 25/9, FERENCZ 14/12, Németh Á. -

Vezetőedző: Teo Csizmics

Az eredmény alakulása. 5. p.: 15-2. 8. p.: 21-6. 13. p.: 34-15. 18. p.: 44-29. 24. p.: 61-43. 29. p.: 70-55. 32. p.: 74-60. 37. p.: 82-67.

Kipontozódott: Saddler 37. p., Horti 39. p.

Hétfőn reggel indult útnak az Egis Körmend Franciaországba. Nem tartott a kerettel a sérült Csorvási Milán és Doktor Péter. A többiek Párizsból Lille-ig a szupervasúttal, a TGV-vel utaztak, majd busszal tették meg a hátralévő utat. Este a mérkőzés időpontjában gyakorolhattak a Gravelines csarnokában és másnap délelőtt is tartottak egy edzést. A házigazdákat előzetesen a csoport favoritjának tartották. Nyertek is az első körben, Groningenben, a Körmend pedig a belga Limburg együttesét győzte le odahaza, így csoportrangadóra dobták fel a labdát a kezdésnél. Solomon zsákolása és Gibbson triplája után a 3. perc elején születtek az első vendégpontok, Petty büntetőiből. Újabb öt hazai pont érkezett, így a 4. percben már 10-2-re vezettek a hat külföldi és három kettős állampolgárságú játékos erősítette franciák. 15-2 után Allen szerezte az első akciókosarat a Körmend részéről. A hazaiak folyamatosan növelték előnyüket. Egy eladott labda után már 21-6 állt a táblán, Teo Csizmics kért időt, de a különbség megmaradt a kisszünetre. (28-13)

A folytatásban sem változott a játék képe, potyogtak a hazai triplák, gyorsan húsz lett közte. (13. p. 40-20.) Újabb időkéréssel próbálkozott a Körmend mestere, miközben fáradhatatlan volt a helyi rezesbanda, amely végig fújta az indulókat és slágereket. Beállásával Német Ákos vitt színt a Körmend játékába, amely zsinórban öt pontot szerzett, de még mindig nagyon távol jártak a házigazdák. Saddler betörése és kiharcolt faultja után aztán a franciák kértek időt. A második negyedet Allen kosarainak is köszönhetően kettővel nyerte, de 13 pontos hátrányban várta a második félidőt az Egis Körmend. (49-36)

Jól kezdte a második félidőt Teo Csizmics csapata, de Gibson kosaraival ellépett a Gravelines. Allen triplája jól jött, de számos vendégdobás pontatlan volt, 18-ig léptek el a vendéglátók. Aztán három körmendi kettes következett és újra nyílttá vált a meccs. (26. p. 61-49.) Nem sokkal később Teo Csizmics kért időt, mert megint 18 volt közte. Ferencz triplát dobott majd labdát szerzett, de az utóbbiból nem lett kosár. De a körmendi kapitány ismét betalált, már csak 12 volt közte. (70-58)

Horti kettese után kimaradt a plusz egy dobás, nem sikerült még közelebb zárkózni. (72-60)

Kimaradt körmendi akciók után a palánk alól növelte ismét 18 pontra előnyét a Gravelines, amiből 21 lett a 33. percre. (81-60) Allen és Saddler kosarai után Ferenczet faultolták, jött a hazai időkérés. Négy perccel a vége előtt Ferencz újabb triplát dobott, Allen is betalált, 13 volt közte. De ennél tovább nem sikerült közelítenie a Körmendnek, amely ezzel elszenvedte első vereségét a szezonban.