2016.05.31. 15:14

Hajba Szabolcs magyar bajnok

Budapest - Akárcsak egy nappal később a felnőtt szabadfogású, a diák II. korosztály kötöttfogású birkózó országos bajnokságát is a Jégcsarnokban rendezték meg.

Hajba Szabolcs a diákolimpia után a diák II. kötöttfogású bajnokságon is aranyérmes lett (Fotó: Unger Tamás)

Hatvan szakosztály 230 versenyzője négy szőnyegen küzdött a 14 súlycsoport bajnoki érmeiért. A Haladás VSE-ből Molnár Attila és Veréb István két tanítványa jutott el az éremcsatákig. Az 54 kilós Hajba Szabolcs simán verte mindhárom ellenfelét, így áprilisi diákolimpiai bajnoki címe után a szövetség korosztályos országos bajnokságán is a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel. Az 58 kilós Németh Levente II. végül lecsúszott a dobogóról, ötödik helyen végzett; mérlege két győzelem, két vereség.