2016.02.06. 21:14

Hazai pályán kapott ki a SZoESE női kosárlabdacsapata

Szombathely - Az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokság 13. fordulójában a SZoESE nem tudta felborítani a papírformát, kikapott az esélyesebb Tatabányától.

Szombathelyi Egyetemi SE-Tatabányai KC 64-84 (20-23, 13-16, 19-24, 12-21)
Szombathely, 100 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Szalai, Földházi.
SZoESE: GUSZTAFIK 17/12, Czinder 14, SZABÓ-HAKLITS 16/6, TÓTH T. 8, Uszkai 2. Csere: Feigl 2, Simon C. 5/3, Gyuricza -, Hajdinák -, Hansági - Boronkai -. Megbízott edző: Szabó László.
Tatabánya, legjobb dobók: Szász 17/3, Kovács 16.
A találkozót eltiltás miatt kénytelen volt kihagyni a SZoESE edzője, Kozma Tamás.

A mérkőzést a pontosabb, jobban dobó vendégek kezdték jobban, de aztán rendezte sorait a SZoESE, csak büntetőkkel tartotta néhény pontos előnyét a vendég. A második negyedben felváltva estek a pontok, de feljavult a hazaiak dobóteljesítménye, ott loholtak ellenfelük nyomában (20. perc: 33-39). Fordulás után is űzte, hajtotta riválisát a motivált szombathelyi gárda. Egyre fogyott a hátrány, felcsillant a bravúr lehetősége (25. perc: 47-48). Ám elég volt néhány hiba, kihagyott ziccer, máris meglépett a rutinos, jó erőt képviselő vendég (30. perc: 52-69). Az utolsó etapban még indított egy elkeseredett rohamot a SZoESE, de fáradt a csapat, egyre több hiba csúszott a játékba. Végül biztosan nyert a Tatabánya.

Szabó László: - Három negyeden keresztül tartottuk magunkat, helyenként jól is játszottunk, aztán elfáradtunk. Nem adtuk olcsón a bőrünket, de megérdemelten nyert a jobb erőt képviselő, esélyesebb Tatabánya.