2014.10.29. 19:35

Hibátlan a CVSE a Szuperligában (is)

Puconci - Negyedik mérkőzését is megnyerte csoportjában a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka asztalitenisz-csapata a Klubcsapatok Szuperligájában.

NTK Kema Puconci -Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka 0-7. Puconci, Klubcsapatok Szuperligája férfi asztalitenisz-mérkőzés.

Páros: Roposa, Sukic Kosiba, Ecseki 0:3 (-10, -7, -9) (0-1). Egyéni, 1. forduló: Sukic Fazekas 0:3 (-6, -4, -8), Roposa Ecseki 0:3 (-9, -10, -9), Skraban Kosiba 2:3 (8, -4, 8, -8, -8) (0-4). 2. forduló: Roposa Fazekas 2:3 (3, -8, -16, 10, -7), Sukic Kosiba 0:3 (-5, -9, -6), Skraban Ecseki 1:3 (-7, 6, -7, -6) (0-7).

Nemcsak a magyar bajnokságban, a Szuperligában is tovább menetelnek a celliek; akárcsak az első, itthoni találkozón, ezúttal sem engedtek egyetlen győzelmet sem ki a kezükből a Puconci ellen. A páros során Kosiba Dániel és Ecseki Nándor az első szettben 10-6-os szlovén vezetésről fordított, és már nem is engedtek ki játszmát a kezükből. A győzelemhez elég volt két egyéni fordulót lejátszani. Csupán Kosibának Skraban és Fazekas Péternek Roposa ellen akadtak nehéz percei, de amikor nagyon kellett, az ötödik, döntő játszmában mindketten jól összpontosítottak és nyertek. A CVSE négy győzelemmel áll az élen a Szuperliga C csoportjában. Győzött: Fazekas 2, Kosiba 2, Ecseki 2, Kosiba Ecseki páros.

A magyar Extraligában bajnoki szünet van, a celliek legközelebb november 18-án a Szuperligában érdekeltek az U21-es szlovák válogatottat fogadják. Előtte november 12 16. között Ecseki Nándor és Kosiba Dániel a svéd nemzetközi bajnokságon vesz részt Stockholmban.