2013.05.06. 14:34

Nem ment az NB II-es női kézicsapatoknak

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság fordulójában 17. fordulójában csak a Körmend szerzett pontot, a Bük, a Sárvár és Celldömölk is kikapott.

Vady Mosonszolnok_Celldömölki VSE Vulkánfürdő
28-17
(14-10).

Mosonszolnok, 122 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Blaskó, Dobovai. CVSE: Szabó - Sulyok 2, Szomorkovits L. 1, Vlasich, Szomorkovits A. 3, Füzfa 1, Németh 21. Csere: Balogh (kapus), Gőcze 41, Recse 3, Nagy 1, Bagics. Edző: Salamonné Csótár Adrienn, Rozmán Gergő.

Szorosan indult a mérkőzés, majd hátrányba került a Cell (16. perc: 9-3). Időkérés után rendezte sorait a vasi gárda, elkezdte faragni a hátrányát, de a házigazda nem engedte át a kezdeményezést. Fordulás után sem változott a játék képe: gyengén támadott, erőtlenül védekezett a CVSE. A végére pedig kiengedett. A Cellnek ezúttal semmi nem sikerült, míg a túloldalon minden bejött. Ifi: 32-21 (17-6).

Győri Audi ETO KC III._Sárvárfürdő Kinizsi
27-23
(11-11).

Győr, 50 néző, vezette: Horváth M., Sebestyén. Sárvár: Takács  - Kertész 1, Pintér 64, Soós P. 2, Fehér 3, Bogáth 7, Farkas. Csere: Sulyok (kapus), Varga, Kazári 3, Nardai 1, Bősze, Soós R. Edző: Pupp Adél. Az ezer sebből vérző Sárvár sérülés, betegség, iskolai elfoglaltság miatt sokan hiányoztak a csapatból szigorú védekezéssel, gyors lerohanásokkal kezdte a mérkőzést, amivel meglepte a bajnokaspiránst (4. perc: 1-3). Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a szünet után ismét meglépett a Sárvár. (40. perc : 14-17) Ezt követően viszont fogyni kezdett az erő, egyre több hiba csúszott a vasiak játékába, a kritikus helyzetekben a pálya is lejtett. Hiába volt szoros a hajrá, végül kikapott a Sárvár.

A körmendiek játékosa, Adorján Kinga (labdával) remekül játszott, hét góllal vette ki a részét az idegenbeli döntetlenből (Fotó: Benkő Sándor)

Tapolca VSE_Körmendi DMTE
26-26
(15-16).

Tapolca, 100 néző, vezette: Akácsos, Nagyvizeli. Körmend: Bertai Anett Török 3, Adorján 7, Németh, Szoták 114, Huszár 1, Kovács 1. Csere: Bertai Alexandra, Nagy, Bokor 1, Cser 1, Kalamár 1. Edző: Oláh Sándor.  A viharos ellenszélben játszott mérkőzésen csak a két félidő elején vezetett az esélyesebb hazai csapat. Még mindig sok technikai hibával kézilabdázott a Körmend, de feltűnő lelkesedéssel. Az utolsó perc közepén még vezettek a vendégek, de a rutintalanságuk miatt egy pontot elbuktak. Ifi: 23-35 (14-14).

Komárom VSEDr. Lupo-Büki TK
21-18
(12-8).

Komárom, 100 néző, vezette: Barabás, Budai. Bük: Harasztovics Szalai 2, Udvardi 10, Farkas, Szondy 1, Szenczi 1, Hegyi 1. Csere: Szabó (kapus), Mórocz 21, Pup 1, Bősze, Fazekas, Milkovics, Pados, Ravadits. Edző: Mátés István. Küzdelmes meccset vívtak a felek, sokáig fej-fej mellett haladtak (24. perc: 6-6). Aztán a félidő hajrájában gyors indításgólokkal meglépett a házigazda. A második játékrészben foggal-körömmel őrizte 2-4 gólos fórját a Komárom, az ezúttal tompán játszó Bük pedig nem tudott újítani. Nem érdemelt győzelmet a BTK. Ifi: 11-19 (3-10).