2015.04.26. 19:04

HVSE: három ob-arany

Miskolc – A birkózók felnőtt szabadfogású országos bajnokságán három aranyérem lett a Haladás VSE-é.

A hagyományoknak megfelelően a szabadfogású ob egyik meghatározó egyesülete a Haladás VSE volt. A Veréb István vezette birkózószakosztály tagjai hat érmet gyűjtöttek be, a pontversenyben másodikak lettek a Csepel mögött. A dobogó legfelső fokára a három világversenyekről is már jó néhány érmet szállító birkózó állhatott fel: a 86 kg-os ifj. Veréb István, a 125 kg-os Ligeti Dániel, illetve Hatos Gábor, aki saját, 74 kg-os súlycsoportja helyett kettővel feljebb, 97-ben(!) nyert. Ezüstérmet szerzett Molnár Bálint (74 kg), bronzot Sárközi Richárd (57) és Csercsics Richárd (125). A részletekre visszatérünk.