2014.10.05. 16:35

Idegenben nyert a Bük

Vác - Végsőkig kiélezett csatában idegenben tudott nyerni a Büki TK NB I-es asztalitenisz-csapata.

Váci Reménység–Büki TK 8-10. – Vác, NB I-es férfi asztlaitenisz-mérkőzés.

Páros: Jóna, Holhos– dr. Baráth, Héjj 3:1, Némann, Agócs–Fodor, Mészáros 0:3 (1-1). Egyéni, 1. forduló: Jóna–Mészáros 1:3, Agócs–dr. th 3:0, Némann–Fodor 0:3, Holhos–Héjj 0:3 (2-4). 2. forduló: Jóna–Baráth 3:1, Agócs–Fodor 1:3, Néman–Héjj 0:3, Holhos–Mészáros 3:1 (4-6). 3. forduló: Jóna–Fodor 3:1, Agócs–Héjj 1:3, Némann–Mészáros 1:3, Holhos–Baráth 3:2 (6-8). 4. forduló: Jóna–Héjj 3:1, Némann–dr. Baráth 0:3, Holhos–Fodor 3:0, Agócs–Mészáros 2:3 (8-10).

Mészáros Ferenc dráma meccsen harcolta ki csapata győzelmét. Fotó: Horváth Csaba /archív

Jól kezdték a mérkőzést a bükiek, a pontosztozkodással zárult párosok után kétpontos előnyre tettek szert, amit a második egyéni körben is megtartottak, sőt a harmadikban is. Az utolsó fordulóban 8-9 volt az állás,a végső csatát Mészáros Ferenc vívta Agócs Péterrel. Hatalmas küzdelemben sikerült elkerülnie a vasiaknak a döntetlent; az ötödik, döntő játszmában 18-16-ra Mészáros nyert, ezzel a bükiek elkönyvelhették második győzelmüket. Győzött: Jóna 3, Holhos 3, Agócs 1, Jóna–Holhos, illetve Mészáros 3, Héjj 3, Fodor 2, dr. Baráth 1, Fodor–Mészáros páros.