2014.10.27. 20:15

Idegenben verte a szomszédvár ZTE-t a remek Falco

Zalaegerszeg - Idei harmadik győzelmét is begyűjtötte a Falco-Trend Optika KC Szombathely NB I. A csoportos kosárcsapata. Kálmán László hibátlan gárdája szomszédvári rangadót nyert a ZTE vendégeként.

Kerkai Attila

Már a szezon elején összejött a nyugati rangadó, és ki tudna ezekről a derbikről többet mesélni, mint Kálmán László, a vasiak vezetőedzője, aki az egerszegi sportcsarnokba először tért vissza nem játékosként. S hogy milyen érzés?

- Játékosként sokkal nagyobb drukk volt bennem, mint most. Természetesen akkor lennék elégedett, ha nyernénk, és azt gondolom, hogy a higgadtság lehet a döntő ebben a csatában - mondta Kálmán László bő fél órával a találkozó kezdetet előtt.

A ZTE beragadt az elején, hiszen a Falco sokkal jobban kezdett (6. p.: 7-15) és a későbbiekben is a vasiak játszottak fölényben. Sokat cseréltek az edzők, és az egerszegiek bizonytalanságait könyörtelenül használta ki a Martinic által remekül mozgatott Falco. A második negyedben, a 16. percben nagyon ellépett a vendégcsapat (22-41).

.A ZTE borzalmas védekezett, gyengén dobott. Dukic sportszerűtlen szabálytalansága jól jött a házigazdának, ami után visszazárkózott (31-41), azonban az első félidő játéka láttán egyértelműen a Falco akarata érvényesült, megérdemelten vezetett. A második félidőt is gyengén, bátortalanul kezdte a ZTE, majd Dukic sokkolt egy távoli triplával, és újra tíz pont fölé nőtt a különbség (39-55). A ZTE játékosai nehezen vállalkoztak, vagy ha igen, akkor körülményesnek bizonyultak. A Kálmán László által a találkozó előtt említett higgadtság egyértelműen a vasiakat jellemezte. Zalai oldalon csak Healy lógott ki a sorból a 28. percben újra tízen belülre került a házigazda (53-61). A ZTE védekezése keményebbé vált, és ebből szereztek labdákat a hazaiak, amivel kezdett az önbizalmuk is visszatérni. Az utolsó tíz perc 57-68-as állásnál kezdődött, Kusnyer triplája beakadt, s innentől lett a találkozó enyhén szólva is küzdelmes. A Falco is már csak elvétve szerzett pontot, kiesett addigi ritmusából amikor Martinic elővarázsolt a tarsolyából két triplát (36. p.: 66-80). Darling kipontozódott, s ekkor kezdett távolodni a zalaiak esélye a fordításra. A Falco pedig taktikusan őrizte 8-10 pontos előnyét. A Szombathely együttese végig kézben tartotta a mérkőzést, megérdemelten nyert.

Zalakerámia-ZTE KK -Falco-Trend Optika KC Szombathely 80-88 (16-26, 21-22, 20-20, 23-20). Zalaegerszeg, 2100 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp, Makovszky, Tőzsér.

ZTE: Graham 9/3, Gáspár 10/3, Kusnyer 8/6, Healy 30/6, Lekli 8. Csere: Kertész 3/3, Mohácsi 4, Darling 6/3, Czinger -, Velkey 2. Edző: Raúl Jiménez.

Falco: Martinic 23/9, Perl 13/3, Doyne 17/6, Majstorovic 17/3, Dukic 5/3. Csere: Hall 2, Bus -, Bognár 5, Váradi 6/3, Will -. Edző: Kálmán László.

Az eredmény alakulása, 6. perc: 7-15. 16. perc: 22-41. 20. perc: 37-48. 28. perc: 53-61. 30. perc: 57-68. 36. perc: 66-80.

Kipontozódott: Darling (36.).