2015.07.29. 17:27

Ironman-eket avattak - A hosszútávú triatlon ob-n Mesterné ezüstérmes lett

Nagyatád - Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna révén egy országos bajnoki ezüstérem is született a hosszútávú triatlon ob-n. Amúgy tíz Vas megyei sportembert avattak Ironman-né.

Nagyatádon már 26. alkalommal rendeztek hosszú távú triatlonversenyt – a résztvevőknek 3800 km-t kell úszniuk, 180 km-t kerékpározniuk, aztán egy maratont (42,125 km) lefutniuk. Az idei eXtremeMan-en – amely a hosszú távú ob is volt egyben – 555 férfi, 65 női versenyző és 65 váltó is rajthoz állt. Nagy hőségben; a nap nagy részében 30 Celsius foknál is többet mutatott a hőmérő, a gyékényesi tó vize 29 fokos volt. Szerencsére a szervezők végig gondoskodtak frissítésről. A futást nyolc körben tudták le a versenyzők, többnyire tűző napon.

A Vas megyei Ironman-ek. Állnak (balról): Schäffer István, dr. Koltai Miklós, Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna, Takács Balázs, Vincze Péter, dr. Gábriel Mátyás. Guggolnak: Stojcsics Balázs, Löki István, Görög Gyula. Fotó: Sárvárfürdő-Sárvári Kinizsi

Vas megyei színekben tíz egyéni versenyző indult és ért célba. Az ob-dobogóra közülük Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna állhatott fel, aki a nők 45–49 éves kategóriájában szerzett ezüstérmet. A leggyorsabb vasi triatlonos a szentgotthárdi Löki István volt, aki 10 óra 23 perc 50 másodperc alatt tudta le a távot, ezzel az abszolút versenyben a 37., kategóriájában (F35) nyolcadik lett. A vasi különítményből Stojcsics Balázst már ötödször avatták Ironman-né, Takács Balázs, Hóbor Gyula, dr. Koltai Miklós és Vincze Péter viszont első alkalommal teljesítette az emberpróbáló távot.

A Vas megyei versenyzők eredményei. Férfiak, 30-35 év: 13. Stojcsics Balázs (SZoESE, Körmend) 10:41:45, 34. dr. Gábriel Mátyás (Szombathely) 11:48:27. 35–40 év: 8. Löki István (Szentgotthárd) 10:23:50, 20. Takács Balázs (Ják) 11:08:20. 40–45 év: 27. Hóbor Gyula (Kőszegi Triatlon Klub, Harkány) 11:17:11. 45–50 év: 42. Schäffer István (SZoESE, Szombathely) 12:22:30, 77. Vincze Péter (Gencsapáti) 14:13:39. 50–55 év: 24. dr. Koltai Miklós (SZoESE, Gencsapáti) 13:36:06. 60–65 év: 9. Görög Gyula (Sárvárfürdő-Sárvári KSE) 15:19:49. Női, 45–49 év: 2. Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna (SZoESE, Szombathely) 13:11:11.