2017.05.04. 18:45

Ismét Falco-parádé! - Bedarálta a szomszédvár ZTE gárdáját a Szombathely

SZOMBATHELY - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakaszának zárófordulóján a szomszédvár, nagy rivális ZTE gárdáját fogadta a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely. A rangadót az ismét nagyot játszó Falco nyerte meg.

A presztízs mellett ezúttal komoly téttel is bírt a találkozó: a Falco ugyanis a második, a ZTE pedig az első helyet célozta meg a középszakaszban - amihez először is meg kellett nyerni a szombathelyi derbit!

Erős tempóban estek egymásnak a felek, a ZTE játszott pontosabban - a Falco kihagyta az első négy büntetőjét. Mindkét oldal keményen védekezett, szűkösen potyogtak a pontok (4. perc: 4-5). A vendégek kapták el előbb a fonalat, olyannyira hogy tíz pont fölé növelték fórjukat (7. perc: 4-15). Ehhez kellett a vasiak gyenge dobóformája is. Időkérés után rendezte sorait a Falco, fokozatosan zárkózott. A ZTE azonban remekül dobta a triplákat, nem hagyta magát.

A szombathelyiek első hármasát Barham jegyezte, a 13. percben (20-25). Óriásit küzdöttek a csapatok. A 15. percben pedig felrobbant a csarnok: Barham labdát lopott, zsákolt egy óriásit, a Falco - a mérkőzésen először - átvette a vezetést (26-25)! A ZTE rögtön időt kért. A folytatásban felváltva estek a pontok, felváltva vezettek a csapatok. A játékvezetők nagyon elvesztették a fonalat, látványos hibákat vétettek. A játékosok becsületére legyen mondva, próbálták függetleníteni magukat a nehezítő körülményektől. Végül a Falco vonulhatott némi előnnyel nagyszünetre (20. perc: 40-38).

Nem lanyhult a csata fordulás után sem, és nem romlott a vendégek dobóformája sem. Ennek megfelelően a ZTE vezetett (24. perc: 47-48). A vendégek szekerét Ubilla és Norflett húzta, nem tudtak hibázni, amelyik dobásba beleálltak, az betalált. Kellett a hazai időkérés (26. perc: 53-58). De továbbra is a vendégek diktálták a tempót. Idegesen, támadásban sok hibával játszott a Falco, de nagyon küzdött, keményen védekezett, nem hagyta meglépni ellenfelét.

Tóth Norbert szerzett fontos pontokat kritikus pillanatokban. Mohácsi dudaszó pillanatában behulló triplája zárta a harmadik játékrészt (30. perc: 63-68). Nem fáradtak, nem lassítottak a játékosok. De az egerszegieknél volt az előny. Egészen a 33. percig, amikor is Govens zsinórban két triplát szerzett (73-71). Drungias verekedett nagyot palánk alatt, a hazai kispad megindult - Drunglias megkapta ötödik hibáját, a hazai kispad pedig technikaival „gazdagodott”. Forró volt a hangulat. A vasiak bizonyultak higgadtabbnak. Zsigeranovics is megengedett magának egy triplát, majd kiszállt a meccsből (36. perc: 83-71). Megremegtek a zalai kezek, nem jöttek a triplák. Tulajdonképpen bedarálta ellenfelét a Falco - és biztosan nyert. Így megőrizte hazai veretlenségét és másodikként zárta a középszakaszt!

JEGYZŐKÖNYV:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Zalakerámia ZTE KK

88-80 (15-25, 25-18, 23-30, 25-12)

Szombathely, 2800 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, felsőházi középszakasz, vezette: Kapitány G., Farkas G., Tőzsér D.

Falco: Govens 29/12, Váradi B. 13/3, Barham 7/3, Pustahvar 7/3, Tóth N. 13. Csere: Medford 8, Zsigeranovics 8/3, Simon K. 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics.

ZTE: Ubilla 27/12, Norfleet 18/9, Benke 5/3, Szabó Zs. -, Drungilas 17/3. Csere: Kiss R. 6/3, Mohácsi 3/3, Wright 4. Edző: Bencze Tamás.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-5. 7. perc: 4-15. 13. perc: 20-25. 15. perc: 26-25. 20. perc: 40-38. 24. perc: 47-48. 26. perc: 53-58. 30. perc: 63-68. 33. perc: 73-71. 37. perc: 83-71.

Kipontozódott: Zsigeranovics (37.), ill. Drungilas (34.), Wright (38.).

Szrecsko Szekulovics: - Gratulálok a csapatomnak, a szakmai stábnak, a közönségünknek, fantasztikus eredményt értünk el együtt! Ahogyan arra számítottam, kemény férfias meccset játszottunk a ZTE ellen. Az elején kicsit görcsösen játszottunk, aztán belelendültünk – de végig nagyon jól védekeztünk, becsülettel küzdöttünk, rászolgáltunk a győzelemre.

Bencze Tamás: - A Falco hazai pályáját nehéz lesz bevenni bárkinek is, főleg akkor, ha a játékvezetők engedik abban a stílusban játszani a szombathelyieket, amiben jók. Kérem a játékvezető bizottságot, hogy nézzék majd vissza ezt a találkozót - biztos szembesülnek majd érdekes dolgokkal. Dicséret illeti a saját csapatomat is, mert úgy a 33-34. pedig megbirkózott a nehéz körülményekkel, jól tartotta magét. Bízom abban, hogy az idei bajnokságban még megmérkőzhetünk a Falcóval, és akkor egy korrektebb csatát vívunk majd.