2016.04.23. 18:07

Ismét kikapott, így befejezte a Falco KC

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság középházi középszakaszának 9. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely a Pécset fogadta. A két felsőházi rájátszásra hajtó csapat csatáját a vendég nyerte - így a Falco számára véget ért a bajnokság.

Falco-Trend Optika KC Szombatehely-Pécsi VSK-PANNONPOWER 68-72 (11-19, 18-14, 16-15, 23-24).

- Szombathely, 1000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, középházi középszakasz, vezette: Cziffra Cs., Vida B., Hervay T.

Falco: Thomas 17/6, Váradi 6, Burgess 13, Relphorde 3, Wright 13. Csere: Lekli 12, Simon K. -, Hódi -, Bognár 4, Bazsó -. Edző: Kálmán László.

PVSK: Walker 16/6, Nelson 6/3, Antóni 6/6, Budimir 16/6, Horti 16. Csere: Bíró 8, Demeter -, Harazin 4. Edző: Csirke Ferenc.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 0-6. 6. perc: 7-12. 13. perc: 13-23. 17. perc: 22-26. 20. perc: 29-33. 24. perc: 34-41. 28. perc: 42-44. 30. perc: 45-48. 33. perc: 54-53. 36. perc: 59-58. 39. perc: 63-65.

Szűk másfél perce tartott a mérkőzés, amikor Kálmán László időt kért - ekkor már 6-0-ra vezetett a Pécs, ismét katasztrofálisan kezdett a Falco. Valamelyest javult a hazaiak játéka, de továbbra is sok hibát vétettek, lassan, körülményesen támadtak (6. perc: 7-12). A Pécs sem tűnt világverő alakulatnak, csak higgadtabb volt, és kicsit jobban dobott. A szombathelyi cserék viszont jól szálltak be, rendeződött a védekezés. Mindenesetre a PVSK őrizte az előnyét. Sőt, állandósult is a tíz pont körüli pécsi fór (13. perc: 13-23). Wright tartotta a lelket a hazaiakban. Aztán a center mellé lassan felnőttek a társai, kezdett fogyni a különbség. Jobban küzdött ekkor a Falco (17. perc: 22-26). Vissza is jött a meccsbe, annak ellenére is, hogy sok hibával játszott, roppant gyengén dobott - szerencsére a Pécs „hasonló stílusban" pattogtatott (20. perc: 29-33).

Pécsi tripla nyitotta a második félidőt. A Falco első hármasát Thomas szerezte - a 22. percben, a kilencedik hazai kísérletből... A vendégek kemény ellenfélnek bizonyultak, foggal, körömmel őrizték előnyüket (24. perc: 34-41). Futott az eredmény után a Falco, többször is felzárkózott (28. perc: 42-44), Lekli kiélezett pillantokban szerzett fontos pontokat. Az utolsó etapra maradt a döntés (30. perc: 45-48). Folytatta a rohanást a vendéglátó, és egyszer csak felrobbant a csarnok: Burgess büntetőivel fordított, először került előnybe a Falco (33. perc: 54-53). A folytatásban felváltva estek a pontok, felváltva vezettek a csapatok (36. perc: 59-58). Teljesen nyílt állásnál futottak neki a közvetlen hajrának (39. perc: 63-65). 40 másodperccel a vége előtt, 63-68-as állásnál Bognár triplája leperdült a gyűrűről. Jött két jó pécsi büntető - a meccs eldőlt. És az is, hogy a Falco nem lesz ott a felsőházi rájátszásban, a legjobb nyolc csapat között.

Kálmán László: - A hajrában dőlt el a meccs. A végén, volt két-három buta, elkapkodott, felesleges vállalásunk - pedig az ellenfél már bónuszban. Ezúttal sem használtuk a fejünket. Nem játszottunk jól, az extrán dobó Pécs megérdemelten nyert.

Csikre Ferenc: - Csak gratulálni tudok a fiúknak! Az elmúlt időszak jó eredményeinek köszönhetően odáig jutottunk, hogy szerdán ki-ki meccset játszhatunk a play-offért! Ezúttal is csapatként tettük a dolgunkat, a védekezésünk is rendben volt - de támadásban még javulnunk kell.