2017.07.16. 19:01

Izgalmas meccseket hozott, nagy sikert aratott a vízilabda torna

SZOMBATHELY Egy harmadik és egy negyedik helyet szerzett az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület (AVUS) a nemzetközi I. Ifjúsági Vízilabda Karneválon.

Nagy sikert aratott az AVUS által rendezett I. Ifjúsági Vízilabda Karnevál. Habár pénteken és szombaton a rossz idő miatt kevesebben látogattak ki a Tófürdőre, vasárnap kisütött a nap, és zsúfolásig megtelt a lelátó. Az U13-asoknál a hatcsapatos csoport második helyén végzett AVUS U13-as csapata a rájátszásban a harmadik helyért vívott meccsen verte a Sopront. Az U17-eseknél Matajsz Márk gárdája csoportjában másodikként zárt, így szintén a bronzért szállt vízbe, ahol büntetőkkel kikapott a Miskolctól.

SZOMBAT

AVUS-FTC 4-11 (2-3, 1-2, 1-3, 0-3). - U13-as mérkőzés.

Az első két negyedben türelmesen, jól vízilabdázott a szombathelyi csapat, ám ahogy elkezdett kapkodni, elhúzott az ellenfél. Gól: Galambos B. 1, Prácser, Juhász S. , Ladányi 1-1.

AVUS-Sopron 10-4 (5-0, 2-0, 2-1, 1-3). - U13-as mérkőzés.

Az AVUS hamar tetemes előnyre tett szert, a hajrában pedig már minden játékosa lehetőséget kapott, hogy megmutathassa, mit tud. Gólszerzők: Prácser 4, Galambos B., Novák D. 2-2, Németh B. 1, Juhász S. 1.

AVUS-Győr 13-4 (4-1, 4-1, 4-1, 1-1). - U17-es mérkőzés.

Különösen Baranyai Ákos és Ekler Zsombor volt elemében, a félidőre már hattal mentek a hazaiak. A vége: kilenc közte. Gól: Baranyai 4, Ekler Zs. 3, Galambos G., Kátai 2-2, Makrai, Varga Zs., 1-1.

AVUS-Racing (francia) 24-4 (7-1, 6-1, 6-1, 5-1). - U17-es mérkőzés.

Már az első negyedben eldőlt a találkozó, a nagy kedvvel vízilabdázó aligátorok alaposan megszórták ellenfelüket. Gól: Baranyai 6, Makrai 5, Ekler Zs. 4, Szabó B. 3, Galambos G. 2, Zubrits, Varga Zs., Kátai, Sántha 1-1.

AVUS-Kuhat 10-3 (4-0, 1-1, 2-2, 3-0). - U13-as mérkőzés.

Simán nyert Stojadinov Nikola csapata. Gól: Kovács K. 3, Szieber, Prácser 2-2, Ladá-nyi, Varga B., Horváth M. 1-1.

Az U17-es csapat játékosa, Baranyai Ákos vezéregyénisége volt az aligátoroknak

VASÁRNAP

AVUS-FTC 5-7 (1-2, 2-1, 2-1, 0-3). - U17-es mérkőzés.

A tét nem volt kicsi: amelyik csapat nyer, döntőbe jut. Az első negyedben a vendégek játszottak pontosabban. Aztán Baranyai vette vállára csapatát, két gólt ragasztott a Fradi kapujába. A harmadik negyedben sok ziccert elpuskáztak a vasiak, ám a zárónegyedre így is 5-4-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok. Ám az FTC fordított az ekkor már sok hibával játszó AVUS ellen. A vasiak mindkét büntetőjüket kihagyták. Gól: Baranyai 3, Kátai, Varga Zs. 1-1.

AVUS-Sopron - U13-as mérkőzés a 3. helyért.

A jól védekező szombathelyiek ezúttal annyit adtak ki magukból, amennyi kellett, de így is magabiztosan nyertek. Gól: Prácser, Novák, Ladányi 2-2.

AVUS-Miskolc 6-6 (2-1, 1-2, 1-2, 2-1). Büntetőkkel: 3-4. - U17-es mérkőzés a harmadik helyért.

Az első két negyed a hazaiaké volt, aztán lankadt a vasiak figyelme, fordítottak a miskolciak. A végén azonban nagy küzdelemben sikerült kiegyenlíteniük az aligátoroknak. Büntetőkkel a Miskolc szerezte meg a bronzérmet. Gól: Galambos G. 3, Ekler Zs., Baranyai, Varga Zs. 1-1.

Az U13-asoknál és az U17-eseknél egyaránt a spanyol Be Water My Friend nyerte a tornát.