2017.04.02. 14:25

Jó volt a Répcelak a tekeversenyen, de jobb a ZTK

Megyei körkép - 3710-es csapatfával sem sikerült megnyernie a ZTK elleni hazai rangadót a Répcelaki SE szuperligás tekecsapatának, amelynek így vajmi kevés esélye maradt a tabella harmadik helyéről előbbre lépni.

Répcelaki SE-Zalaegerszegi TK 2:6 (3710-3723). - Répcelak, férfi Szuperliga tekemérkőzés, vezette: Simon, Hegyi

Répcelak: Kakuk 650, Ritter 608, Móricz/Molnár 555, Zapletán 612, ifj. Brancsek 644, Vörös 641. Edző: Kiss Zsolt.

Zalaegerszeg: Pintér 595, Fehér 589, Járfás 595, Kozma 654, Farkas S. 647, Nemes/Takács T. 643. Edző: Fehér László.

A két, már mindenképpen dobogós helyen végző csapat találkozójának tétje a harmadik helynél jobb pozícióba kerülés volt. Nagyszerűen indult a találkozó az elmúlt négy szezonban bronzérmes, és most már magasabbra törő Répcelak számára. Kakuk Levente magabiztosan szerezte meg a pontot, 650 fájával egymaga 55 fás előnyhöz segítette a csapatát. Ritter Tamásnak nagyon meg kellett küzdenie a pontért, de nagy csatában sikerült megőriznie az első két szettben kiharcolt előnyét a korábbi világbajnok Fehér Zoltánnal szemben (608).

Pedig jól, Kakuk Levente 650 fás teljesítményével indult a meccs

A középső sorban azonban köddé vált a 2:0-s és74 fás répcelaki fór. Ifj Móricz Zoltán és a 61. gurítástól őt váltó Molnár Pál (555) alulmaradtak Járfás Szilárd ellen, a kétszeres világbajnok Zapletán Zsombornak a 612 fa (egy szettponttal) sem volt elég a 654 fás egyéni csúcsot elérő Kozma Károllyal szemben. Egyenlített a ZTK, és már a faelőny is nála volt. Végleg elúszni látszott a meccs, hiszen az utolsó sor félidejében egyértelműen a két egereszegi játékosnak, Farkas Sándornak és Nemes Attilának állt a zászló.

Ezután azonban ifj. Brancsek János és Vörös Milán megtáltosodott, és újra nyílttá tudták tenni a rangadót. Csak a záródobások döntöttek - 3, illetve 2 fás különbséggel a zalaiaké lett a két csapatpont, végül +13-mal a több összfáért járó két pont is. Vereségével a Répcelaknak szinte csak matematikai esélye maradt a harmadik helyről előbbre lépni. Ifjúsági: 0:4 (1108-1195). Varga L. 521, Kuslics 587, illetve Ostrom 605, Farkas Á. 590.

Vasasszonyfa SE-Nyíregyházi TK 3:5 (3097-3171). - Szombathely, VAOSZ, férfi Szuperliga tekemérkőzés.

Vasasszonyfa: Horváth Z. 500, Cserei 525, Horváth P. 522, Szerdahelyi 517, Tóth R. 541, Albert 492. Edző: Tóth Róbert.

Nyíregyháza: Szlovenszki/Ráski 495, Mogyorósi 510, Finta 526, Szegő 525, Kastura 518, Hacker 597.

Bár visszafogottan kezdtek a vasasszonyfaiak, az első sor mindkét pontja az övék lett; Horváth Zoltán 5, Cserei Gábor 15 fával volt jobb ellenfelénél. Hasonlóan szoros volt a csata a második sorban, ám ezúttal a vendégek jöttek ki győztesen a párharcokból, Horváth Péter 4, Szerdahelyi Gergő 8 fával maradt el ellenfelétől (2:2).

A zárósorban Tóth Róbert nyert, Albert László viszont nem (3:3). A kiélezett mérkőzést így a jobb összfa döntötte el - a vendégek javára. A hátralévő két forduló eredményétől függetlenül a Vasasszonyfa már nem tud elmozdulni a 12., utolsó helyről. Ifjúsági: 3:1 (922-916). Tóth G. 430, Hammer 492, illetve Erőss 526, ifj. Ráski 390.