2015.01.29. 19:25

Jól elverték a Falcót

Paks - Az NB I-es férfi kosárbajnokság 20. fordulójában a listavezető Atomerőmű vendégeként futott bele nagy vereségbe a Falco-Trend Optika KC Szombathely.

Alaposan meglepte a házigazdát a Falco, ugyanis stabil védekezéssel, agresszív játékkal nyitott. Hiába nyomott az ASE, nem tudott mit kezdeni ellenfelével. Olyannyira nem, hogy felváltva vezettek a felek, a legtöbbször döntetlent mutatott az eredményjelző (5. perc: 11-11). Az első etap hajrájának még fej fej mellett futottak neki a felek (8. perc: 18-18), aztán az ASE robbantott. A második etapban már a hazaiak akarata érvényesült. Ugyanis rendezte sorait a házigazda, a Falco pedig nem tudott mit kezdeni a felállt védekezéssel. Az elkapkodott, elrontott dobások rendre paksi kezekben landoltak, amiből könnyű ellentámadások futottak végig a pályán, egyre nőtt a hazai előny (12. perc: 30-20). Kellett Kálmán László időkérése akárcsak Perl két gyors triplája. Ismét erőre kapott, majd Krsztanovics hármasával egyenlített a Falco (15. perc: 32-32). De a másik oldalon is belőtték magukat távolról a játékosok, zsinórban dobálták a triplákat (18. perc: 46-35). A félidő hajrájában Covingtonnak meglehetősen könnyű síppal a második sportszerűtlen hibáját is befújták a játékvezetők, így a kiállítás sorsára jutott. Egyik kulcsemberét veszítette el a Falco. Meg is zavarodtak a vasiak, a Paks pedig ráérzett a lehetőségre, megpróbált minél nagyobb előnyt kicsikarni a nagyszünetig. Krsztanovics triplája zárta az első 20 percet, de így is magabiztosa paksi előnynél vonulhattak pihenőre a csapatok (20. perc: 54-39).

Fordulás után folytatódott a rohanás és a komoly tripladobó párbaj. A vasiaknál Krsztanovics volt nagyon elemében, közelről és távolról is szórta a pontokat. Már úgy tűnt, hogy felzárkózik a vendég, amikor az ASE ismét elhúzott. Kevesebbet hibáztak a paksiak, jobban dobtak, jobban védekeztek, könnyedén verték vissza a szombathelyiek felzárkózási kísérletét (24. perc: 65-48). Állandósult a felek között a 20 pont körüli különbség. Biztos előnye tudatában pedig az ASE nyugodtan játszott, Dzunics mester pedig forgatta a csapatát (28. perc: 74-53). Tehette, hiszen a paddról is jó teljesítmények érkeztek. A Falco futott az eredmény után, de a nagy rohanásban sokat hibázott, sok volt az eladott labda, az elrontott ziccer Martinics például katasztrofális napot fogott ki. Nagyon úgy tűnt, hogy az utolsó játékrészre nem maradt izgalom (30. perc: 76-56). Így is történt, a Falco bár küzdött becsülettel nem tudott újítani. A Paks pedig nem állt le, próbálta kiszolgálni a közönségét, igyekezett kiütéses vereséget mérni ellenfelére el is érte a 100 pontot.

Zoran Krsztanovics nagyot játszott, ám egyedül kevés volt Fotó: Unger Tamás

A Paks simán érvényesítette a papírformát, biztosan nyert, a Falco csak az első félidőben tudta megnehezíteni a házigazda dolgát.

Dzunics Braniszlav: - A második félidőben már nyugodtan játszhattunk, megérdemelten nyertünk, elégedett vagyok a csapatommal. Kihasználtuk a Falco gyengébb védekezését, ezért is tudtunk ilyen pontgazdag, látványos meccset nyerni.

Kálmán László: - Nem tudom elmarasztalni a csapatomat, hiszen küzdöttek, hajtottak a fiúk, de ma ennyivel jobb volt az ellenfelünk. Főleg úgy, hogy a mérkőzés nagy részében Covingtonra nem számíthattam. Pakson nem szégyen kikapni, nem történt tragédia.

A másik mérkőzésen: Nyíregyháza- MAFC 98-92.

Atomerőmű SE Paks- Falco-Trend Optika KC Szombathely 100-74 (22-18, 32-21, 22-17, 24-18). Paks, 1000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Szabó, Söjtöry.

ASE: DUGAT 13/3, Baki 9/9, EVANS 23/6, Eilingsfeld 8, JONES 16. Csere: KOVÁCS Á. 14/6, Medve 7/3, Tóth 8/3, Wise 2, Körtélyesi , Antóni . Edző: Dzunics Braniszlav.

Falco: Martinics 12/3, Covington 6/3, Perl 9/6, Dukics 9/6, KRISZTANOVICS 27/12. Csere: Will 7/3, Váradi , Bognár , Hall , Bus 2, Simon K. , Bazsó 2. Edző: Kálmán László.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 11-11. 8. perc: 18-18. 12. perc: 30-20. 15. perc: 32-32. 18. perc: 46-35. 20. perc: 54-39. 24. perc: 65-48. 28. perc: 74-53. 30. perc: 76-56. 35. perc: 87-62. 38. perc: 93-69.

Kipontozódott: Dukics (38.). Kiállítva: Covington (19.).