2017.06.25. 18:00

Jubileumi triatlon a Szajki-tavaknál

SZAJKI-TAVAK Jubileumot ünnepelt a Szajki-tavak triatlon. Sokan álltak rajthoz az idei, tizedik családias hangulatú versenyen is.

Akárcsak az elmúlt esztendőkben, ezúttal is az V. számú horgásztónál alakította ki az ötletgazda és főszervező Őri Norbert csapatával a versenyközpontot. A csodaszép szajki erdő és a tavak közelsége, az utánozhatatlanul családias hangulatú verseny most is sokakat vonzott. A vasiakon kívül érkeztek Budapestről, Zalából, Győr-Moson-Sopronból, a Balaton partjáról, sőt Baranyából is. Ötvennégy egyéni versenyző és húsz háromfős csapat állt rajthoz, hogy teljesítsék a tóban a 750 méteres úszótávot, majd kerékpárra pattanva 20 km-t tekerjenek az új - Szajk- Hosszúpereszteg-Bögöte- Türjei út-Bögöte-Hosszúpereszteg-Szajk - útvonalon. A versenyt 5 km-es futással zárták le a résztvevők.

A dobogós váltók. Középen a győztes Favorit, jobbról a második Szajki Aranykárász, balról a harmadik Sistem Air csapata

A dobogós Vas megyei versenyzők. Férfi, I. korcsoport (0-18 év): 1. Nyúl Marcell (Kőszegi Triatlon és Úszó Klub) 1:07:22. II. kcs. (19-35 év): 3. Sári András (Szombathely) 1:15:25. III. kcs. (36-45 év): 1. Sütő Miklós (Szombathely) 1:12:03, 2. Horváth Attila (Szombathely) 1:13:25. IV. kcs. (+46 év): 3. Gódor Béla (Kőszegi Triatlon Klub) 1:09:52. Női, III. kcs. (36-45 év): 1. Kálovics Anikó (Vasi Triatlon Klub) 1:06:55, 2. Lasics Mónika (Velem) 1:25:12. IV. kcs. (+46 év): 2. Marics Éva (Vasi Triatlon Klub) 1:41:50.

A váltók közül a váci Leposa Milán, valamint a kemenesmagasi Komjáthy András és Horváth József alkotta Favorit végzett az élen 1:01,25-ös időeredménnyel. A dobogó második fokára a Szajki Aranykárász horgászegyesület csapata - Molnár Dániel, Németh Péter és Szabó Zoltán - állhatott fel, idejük 1:03,40 volt. Harmadik helyen pedig a szombathelyi Sistem Air - Joó Ádám, Molnár Marcell és Molnár Tamás - végzett 1:13,48-cal.