2016.08.31. 18:07

Kezdés győzelemmel - Nagy-Britanniát verte simán a magyar válogatott

Kecskemét - A vendég Nagy-Britannia elleni sima győzelmmel kezdte az Európa-bajnoki selejtező-sorozatot a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Magyarország-Portugália 96-77 (25-22, 28-19, 21-21, 22-15).

- Kecskemét, 1500 néző, kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, vezette: Lopes (portugál), Calik (lengyel), Kalpakas (svéd).

Magyarország: Wittmann 4, Hanga 32/18, Vojvoda 24/6, Tóth N. 2, Keller 4. Csere: Eilingsfeld 19/12, Perl 2, Tóth Á. 6, Ferencz 3/3. Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 13-8. 9. perc: 20-20. 16. perc: 36-24. 20. perc: 53-41. 24. perc: 58-48. 28. perc: 67-58. 30. perc: 74-62. 35. perc: 85-68. 37. perc: 90-71.

Vojvoda Dávid (labdával) - több társához hasonlóan - nagyot játszott, sokat tett a győzelemért Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Idegesen kezdtek a csapatok, mindkét oldalon kimaradtak az első támadások. Aztán hazai oldalon Vojvoda vállalta magára a vezér szerepét, egy duplával, majd egy triplával. Belejöttek a társak is, többen is betaláltak távoltól - meg is léptünk egy kicsit (5. perc: 13-8). A britek tartották a lépést, mert sok büntetőt dobhattak. És jól szedték a lepattanókat. A kinti dobásainkkal viszont nem tudtak mit kezdeni. A második etapban sem lassult a tempó, de egyre jobban védekeztünk. Vojvoda és Hanga húzta a magyar csapat szekerét, ám többen is jó teljesítménnyel rukkoltak elő. Így tíz pont fölé kúszott a hazai előny (16. perc: 36-24). Időt kértek a britek, fel is javult a játékuk. De aztán reagáltunk, nagyot hajráztunk, labdalopásokból, lerohanásokból szereztünk - látványos - pontokat, állva hagytuk a briteket (20. perc: 53-41). Fordulás után a vendégek gyorsabb, agresszívabb játékkal próbálkoztak. Ám a nagy rohanásba azért csúszott hiba. Mi pontosabban játszottunk, és ami fontosabb: sokkal inkább csapatként. Állandósulni látszódott a tíz pont körüli, fölötti hazai fór. Aztán amint kezdte faragni a hátrányát a vendég (28. perc: 67-58), rögtön időt kértünk. Hanga vezérletével rendeztük is a sorainkat (30. perc: 74-62). Vojvoda triplája nyitotta a negyedik etapot, ez meg is adta az alaphangot. Csak palánk alól gyűjtögették a pontokat a vendégek, a játék minden más elemében jobbak voltunk. Korán eldőlni látszott a mérkőzés (35. perc: 85-68). Nem is maradt izgalom az utolsó percekre. Remek teljesítménnyel rukkolt elő, fontos, önbizalomnövelő sikerrel nyitott a sorozatot válogatottunk.

Az Eb-selejtező 2. játéknapján a magyar válogatott szombaton (18.00) Sopronban lép pályára, Luxemburg lesz az ellenfél. Kötelező a győzelem.