2014.09.23. 15:30

Kézilabda: Pályán az NB II-es vasi gárdák

Elrajtolt az NB II-es női kézilabda-bajnokság 2014/2015-ös szezonja. A négy vasi csapatból három lépett pályára: a Bük és a CVSE nyert, a Sárvár kikapott.

VKLSE Győr–Sárvárfürdő Kinizsi 28-25 (16-13)

Ikrény, 50 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Antal, Antalné

Sárvár: Márkus – Kazári 1, Bősze 2, Fehér 8/5, Soós P. 2, Földi 2/1, Vajda 5. Csere: Kardos,Varga (kapusok), Soós R. 1, Horváth Sz. 1, Nardai V., Bánfi 1. Edző: Kern Lajos.

A több játékosát nélkülöző Kinizsi kezdte jobban a mérkőzést a tavaly még NB I/B-s győriek ellen (5. perc: 1-3). Ám kihasználva a Sárvár fáradtságát a hazaiak fordítottak (20. perc: 14-8). Majd ismét szorosabbá vált a mérkőzés. A második játékrészt rosszul kezdték a vasiak: felállt fal ellen nem ment a játék, sok volt az eladott labda. Így negyed órával a vége előtt már 8 góllal is vezettek a hazaiak. A sokat cserélő Sárvár a végén rákapcsolt, így tisztes vereséggel tért haza a rutinos VKLSE otthonából. Ifi: 23-28.

Tapolcai VSE–Celldömölki VSE-Vulkánfürdő 20-36 (11-18)

Tapolca, 100 néző, vezette: Burghardt L., Burghardt R.

CVSE: BALOGH – HORVÁTH 11, SZOMORKOVITS L. 5, VLASICH 2, CZETŐ 7, BAGICS 3, SEBESTYÉN 7. Csere: GEIGER 1, SZABÓ, FÜLÖP. Edző: Rozmán Gergő.

Szorosan alakult a mérkőzés eleje, mert a celliek sokat hibáztak támadásban. De a védekezés tökéletesen működött, jól teljesítettek a kapusok is, így szép lassan felőrlődtek a hazaiak. Sok könnyű gólt lőtt a CVSE, magabiztosan, egységesen játszott, megérdemelten aratott sima győzelmet. Ifi: 32-6.

Udvardi Zsanett (labdával) hasznos játékkal, kilenc góllal vette ki a részét a bükiek győzelméből. Fotó: Unger Tamás

Dr. Lupo-Büki TK–Komárom VSE 26-24 (13-10)

Komárom, 100 néző, vezette: Nagy, Piller.

Bük: Harasztovics – Szalai 6, Udvardi 9/1, Pataki, Pup 1, Németh D. 2, Hegyi 2. Csere: Palkovits (kapus), Sebestyén 2/1, Szenczi 1, Binder 2, Paladits 1, Pukler, Bősze, Fazekas, Csóka. Edző: Máték István.

Remekül kezdte a meccset a Bük (11. perc: 5-1), de a folytatásban tartotta a lépést a házigazda, ott loholt ellenfele nyomában (21. perc: 7-8). A második félidő elején ismét meglépett a BTK (32. perc: 15-10). A Komárom azonban nem adta fel, igyekezett visszajönni a meccsbe. És bár a Bük biztosan nyert (49. perc: 23-17), sok hibával játszott, rengeteg ziccert hagyott ki, ezért nem tudta korábban döntésre vinni a dolgot. Ifi: 18-26.