2016.09.29. 17:20

Kikapott a Falco KC

Komárno/Komárom - A Falco KC Szombathely NB I-es kosárlabdacsapata a szlovák első ligás BC Komárom vendégeként kapott ki edzőmérkőzésen.

BC Komárno-Falco KC Szombathely 83-76 (24-22, 18-19, 23-10, 18-25). - Komárno, felkészülési kosárlabda-mérkőzés.

Falco: Medford 10/6, Govens 16/6, Váradi B. 8, Pusztahvar 15/6, Tóth N. 11. Csere: Kovács P. 5/3, Bognár 7, Simon K. -, Hódi 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Kipontozódott: Medford (36.).

A Falco a sérült amerikai centere, Ray Turner nélkül állt ki a mérkőzésre. A jó iramú találkozó első félideje kiegyenlített csatát hozott (20. perc: 42-41). A hazaiak fordulás után léptek meg, extrán dobtak, egyre nőtt a különbség (30. perc: 65-51). És a Falco bár jól küzdött, ezúttal sokat hibázott, gyengébben dobott, így már csak a tisztes vereséget tudta kiharcolni.

Pénteken is vár egy mérkőzés a Falcóra, ugyancsak Komáromban lépnek pályára a sárga-feketék, 16 órás kezdéssel a szintén szlovák élvonalbeli SPU Nitra (Nyitra) lesz az ellenfél.