2017.06.15. 18:01

Királyi mezőny - Július 1-jén rendezik a felkészülési focitornát

SZOMBATHELY - Három NB I-es és egy másodosztályú csapat vesz részt a július 1-jén sorra kerülő XIV. Király Kupa labdarúgótornán.

Tizenhárom esztendeje, 2004-ben indult útjára a Király Kupa, idén, július 1-jén, szombaton már 14. alkalommal rendezik meg a négycsapatos viadalt a Király Sportlétesítményben. A Haladás legutóbb 2014-ben hódította el a trófeát, azóta mindkétszer a Vasas nyert.

Az idei tornán a címvédő, az NB I. harmadik helyén végzett, az Európa-ligában induló angyalföldiek mellett az ötödik Paks, a hatodik Haladás és a másodosztály 13. helyezettje, a Sopron vesz részt.

A találkozók 2x30 percesek, döntetlennél rögtön büntetők következnek, egy-egy meccsen hét játékost lehet cserélni. Program. 14.00: Szombathelyi Swietelsky-Haladás-Paksi FC. 15.30: Vasas FC-Swietelsky-Soproni VSE. 17.30: bronzmérkőzés. 19.00: döntő. 20.30: eredményhirdetés.