2017.04.27. 17:49

Parádés győzelem a körmendiektől

Körmend - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakaszában a több játékosát nélkülöző Egis Körmend parádés, fontos győzelmet aratott a vendég Szolnok ellen.

Németh Zsolt

Mindkét csapat számára nagy volt a tét a találkozón, hiszen a hazaiak a második hely megtartásáért, míg a szolnokiak az ötödik helyről való előre lépésért, a pályaelőnyért szálltak harcba. Szolnokról el sem utazott Barnies és Andrics, de ez nem jelentett komoly hátrányt az Olajnak, mert a Körmendből továbbra is hiányzott Horti mellett Petty és Allen.

Négy körmendi pontra Vojvoda hármasa volt a válasz. De Gibbs messziről vágott hármast, majd Ferencz látványos blokkja fokozta a hangulatot. Bár 7-7-nél utolérte ellenfelét az Olaj, de újra ellépett a fergeteges biztatással űzött MTE. Csorvási is kiosztott egy látványos blokkot, de Vojvoda zsákolásával vezetett a Szolnok. Sorban érkeztek a körmendi fiatalok és az MTE Kromah dudaszós hármasával volt előnyben a kisszünetben. Smith és Gibbs is hármast dobott, hattal ment el a Körmend, amely a palánkok alatt hátrányban volt, ezt jelezte a dupla annyi vendég lepattanó, viszont potyogtak a hármasok.... Kromah tripláját már nem nézte tétlenül Kmézics mester, időt kért. Ferencz is hármast dobott, tíz volt közte. Kromah bevágta a saját negyedik, csapata kilencedik hármasát, ismét tombolt, felállva ünnepelt a publikum, és megint időt kért az Olaj. A 16. percben Tóth Ádám sérült meg és nem is tért vissza. 42-27 után Pavlicsevics hármasa szűkítette a különbséget. Popovics is betalált kintről, 44-35-nél most körmendi időkérés jött. Az Olaj bekeményített védekezésben, de a félidő végén Ferencz és Kromah hármasaival 14 pontra növelte előnyét az Egis Körmend. Vojvoda kapta össze magát a folytatásra, hat pontjával tízig zárkózott az Olaj. De Smith is gyártotta a pontokat, a 24. percben már húsznál járt. Kromah osztott ki egy hatalmas sapkát majd egy hát mögötti gólpasszt Ferencz hármasához és robbant a csarnok 67-48-nál. Boriszov két hármasával lopakodott a Szolnok, de Kromah hárommal válaszolt és már nyolc triplánál járt 30 perc után. Ferencz a negyedik hármasát rámolta be, 22-re nőtt az előny. Németh Ákos kosarával tovább nőtt a fór, parádézott az Egis Körmend. Kromah négy perccel a vége előtt bedobta a 101. pontot majd a 9. (később 10.) tripláját, harminc volt közte, minden eldőlt.

Az elképesztő tripladobó teljesítménnyel kirukkoló Egis Körmend a második félidőben állva hagyta a Szolnokot és pontgazdag, látványos mérkőzésen, közönségszórakoztató játékkal aratott magabiztos sikert.

Egis Körmend-Szolnoki Olaj KK 109-81 (25-22, 27-16, 30-25, 27-18).

Körmend, 1900 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, felsőházi középszakasz, vezette: Cziffra Cs., Török R., Söjtöry T.

Körmend: GIBBS 17/9, SMITH 25/6, FERENCZ 16/12, KROMAH 39/30, Csorvási 8. Csere: Németh Á. 4, Doktor -, Márton -, Oroszi -. Edző: Gasper Potocsnik.

Szolnok: Pavlicevic 10/6, VOJVODA 27/9, Popovic 9/3, EILINGSFELD 11, Tóth Á. 7. Csere: Borisov 10/6, Wittmann 2, Hajdu -, Rudner 3/3, Anda 2. Edző: Kmézics Zorán.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-3. 8. perc: 18-18. 14. perc: 37-27. 18. perc: 44-35. 20. perc: 52-38. 25. perc: 67-48. 28. perc: 74-56. 31. perc: 85-63. 36. perc: 101-67.