2015.04.27. 17:47

Koszár csúccsal nyert

A Synergy Fitness Szentgotthárd SE futója, Koszár Zsolt csúccsal nyert a 30. Telekom Vivicittá városvédő futáson.

Több mint 26 ezren álltak rajthoz, ezzel minden idők legnépesebb magyarországi szabadidősport-eseménye lett az idén először kétnapos városvédő futás.

A klasszikus 10 km-es távon a Synergy Fitness Szentgotthárd kiváló formában lévő futója, Koszár Zsolt már a rajt után élre állt. Hat kilométertől már egyedül futott az élen, és a verseny harmincéves történetének legjobb idejével, 30:08 perccel szakította át a célszalagot.

– A verseny elejétől kemény tempót szerettem volna diktálni. Láttam, hogy nagyon jó iramban haladunk, a pálya második fele nehezebb volt és szelesebb, de elégedett vagyok, nagyon jól ment. Elképesztően sok ember és kiváló hangulat volt végig – nyilatkozta a verseny után Koszár Zsolt.