2015.05.19. 09:27

Közel a bronz! - Rangadót nyert idegenben a HVSE

Rangadót nyert az Aramis vendégeként a Swietelsky-Haladás VSE NB I-es futsalcsapata, így jó eséllyel bronzéremmel zárja a 2014/2015-ös bajnokságot.

Aramis SE–Swietelsky-Haladás VSE 5-6 (1-4)
Budaörs, 300 néző, NB I-es futsalmérkőzés, felsőházi rájátszás, vezette: Futó, Czene-Joó.
Aramis: Boldizsár – Frank T., Hosszú, Horváth Sz., Roni. Csere: Farsang (kapus), KLACSÁK, Sebestyén, Vattamány, Horváth N., Csopaki, Kovács I., Sikur, Soós. Játékos-edző: Frank Tamás.
HVSE: TYUKÁSZ – Gyurcsányi, ÖREGLAKI, Hegyesi, HAJMÁSI. Csere: Matyi (kapus), Borsi, NÉMETH P., Biró, Sipos G., Rácz. Edző: Marcos Angulo.
Gól: Klacsák 3 (6., 31., 39.), Vattamány (30.), Horváth N. (39.), ill. Hajmási (2.), Öreglaki (11.), Németh P. 3 (17., 18., 34.), Borsi (28.). Kiállítva: Csopaki (26., Aramis).

A rutinos Németh Péter három góllal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Unger Tamás)

A felsőházi rájátszás 8. fordulójában két dobogóért hajtó csapat meccselt. A szombathelyiektől két alapember is hiányzott, Vidák eltiltás, Horváth Péter betegség miatt. Ennek ellenére remek, lendületes játékkal nyitott a Haladás. Letámadta ellenfelét, nem hagyta levegőhöz jutni, sok labdát szerzett – és gólra váltotta az első helyzeteit. Az Aramis szenvedett, nem tudott mit kezdeni szervezett, motivált ellenfelével. Fordulás után viszont egy agresszíven, minden mindegy alapon rohamozó, sokkal gyorsabban futballozó házigazda lépett pályára. Meg is törte a zöld-fehérek lendületét, és visszajött a meccsbe. Olyannyira, hogy közel volt az egyenlítéshez (31. perc: 4-5). Ám Németh Péter harmadik gólja a lehető legjobbkor érkezett, megnyugtatta a vasiakat (34. perc: 4-6). De a hajrá izgalmasra sikeredett, beszorította ellenfelét az Aramis, a Haladás azonban önfeláldozó védekezéssel kicsikarta a győzelmet.

Még két forduló van hátra a bajnokságból, de a HVSE jó eséllyel bronzéremmel zárja a szezont, ugyanis minden mutatóban jobb legnagyobb riválisánál, a Veszprémnél.

Marcos Angulo: – Csodás mérkőzést játszottunk, a fiúk nagyon akartak, nagyot küzdöttek! Gyurcsányi betegen vállalta a játékot, Németh Péter három gólt, és egy gólpasszt jegyzett. Volt két fontos hiányzónk, de a csapatként megoldottuk a pótlásukat. Boldog vagyok a győzelem miatt, és büszke az eredményre, nagyon közel van a bronzérem!

1. Rába ETO 8 8 0 0 35 - 14 31

2. Berettyóújfalu 8 6 0 2 40 - 19 23

3. Haladás VSE 8 4 1 3 38 - 41 15

4. Veszprém 8 2 0 6 25 - 42 9

5. Aramis 8 1 1 6 22 - 33 8

6. Dunaferr 8 2 0 6 26 - 37 7