2017.03.21. 17:40

Két érem a világjátékokról: Kurucz Tamás bajnok, Vígh Barbara dobogós hófutásban

Ramsau - Két kőszegi hófutó is dobogóra állhatott az Ausztriában zajló Speciális Olimpia Téli Világjátékokon: Kurucz Tamás arany-, Vígh Barbara bronzérmet szerzett.

A hófutóknál a fiúk 100 méteres sprinttávján a kőszegi Kurucz Tamás győzött nagy csatában, mindössze 29 századmásodperces különbséggel megelőzve pakisztáni vetélytársát.

Balról: Vígh Barbara, Wimmer László edző, kísérő, Kurucz Tamás Fotó: Kőszeg-Wink PSC

„Nem gondoltam volna, hogy megnyerhetem. Végig arra koncentráltam, hogy gyors tempóban haladjak, nem figyeltem senkire, csak magamra, és közben folyamatosan éreztem, hogy dobog a szívem. Boldog vagyok, hogy a hazámért küzdhettem" - értékelt Kurucz Tamás.

A lányok 100 méteres távján élete első világversenyén rajthoz álló Vígh Barbara harmadikként ért célba. A célban örömkönnyeket hullajtó kőszegi sportolót csak két dél-amerikai riválisa tudta megelőzni.