2015.08.31. 14:54

Megyei II. labdarúgás - Legyőzte a Vasszécseny a vendég Táplánt

A 3. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a Szombathelyi- és a Körmendi-csoportban.

Szombathely

A játéknap rangadóján a Vasszécseny legyőzte a címvédő Táplánszentkeresztet – a mezőnyben már csak egyedül a Szécseny együttese hibátlan. A Söpte megállította a Balogunyomot, az újonc Bozsok már a második győzelmét gyűjtötte be.

Szentpéterfa–Tanakajd 1–2 (0–2).

Szentpéterfa, 150 néző, vezette: Bereczky Cs.

Gól: Csordás Zsolt (47), illetve Orsós Gábor (12), Komáromi Ákos (19).

Szentpéterfa: Bernáth I. – Leidli G., Udvardi T., Jurasits A., Gaál R. – Gaál Á., Kovács B. (Závodi R.), Tóth Sz., Wágner R. (Kurcz M.) – Wágner Sz., Csordás Zs. (Wágner M.).

Tanakajd: Szabó C. – Könczöl Sz., Marcz M., Pék F., Schmidt A. – Marcz G., Komáromi Á. Szücs R., Orsós G. (Szűcs A.) – Tamás L. (Sárközi M.), Polhammer G. (Halmosi A.).

Az első félidő a vendégeké volt, a második a hazaiaké – a döntetlen talán igazságosabb lett volna.

Torony–Ják 1–2 (0–1).

Torony, vezette: Sály K.

Gól: Kovács Gábor (85), illetve Máté Csaba (40), Svob László (90),

Torony: SÁRI D. – Rácz M., Binger Á., Kovács G., SZLADOVICS D. – ALBERT A., Sipos M., Leidl B. (Süle J.), Németh M. (SZABÓ G.) – Kovács K., Horváth T.

Ják: Matyi B. – Máté Gy. Iszak R., Svob L., Dobos Á. (Bődi R.) – Mészáros G. (Mészáros B.), Czeglédy N. (Dobos P.), Máté D., Mészáros T. – Máté Cs., Máté P. (Máté Á.).

A nagy átalakulás, fiatalítás alatt álló toronyi csapat második félidei játéka már bíztató volt, a 90. percben kapott góllal veszítettek a jó erőkből álló Ják ellen.

Vasszécseny–Táplánszentkereszt 2–1 (1–0).

Vasszécseny, 165 néző, vezette: Kovács Zs.

Gól: Horváth Ákos (34), Vadász Tibor (73), illetve Tóth József (90+1). Kiállítva: Rudolf Dávid (48., Táplánszentkereszt).

Vasszécseny: Pungor A. (Farkas B.) – HORVÁTH P. (Szalai D.), LŐDI L., PONGRÁCZ E., Viszked P. (Bori G.) – HORVÁTH Á., Kőműves M. (Balázs Á.), Orsós J. (Boda G.), Viszked B. – VADÁSZ T., Horváth D.

Táplánszentkereszt: Somogyi R. – Zséder G., Vertetics P., Preiczer L., Kölkedi D. – Balázs T., TÓTH J.), Rudolf D., Guttmann T. – Maczák J., Preiczer I. (Stieber Á.).

A hőség és a tét „eredménye” a 10 sárga lap és a vendégeknek kiosztott piros. Bár a vezetést félóra elteltével 11-esből szerezték meg a hazaiak, de a helyzetek alapján a győzelmük megérdemelt, a vendégek szépítő gólja későn érkezett. Így a Vasszécseny megőrizte első helyét a tabellán.

Vasszécseny Táplánszentkereszt 2-1. A hazaiak csapatkapitánya, Viszked Balázs lép át ellenfelén elbukott a bajnoki címvédő Fotó: Unger Tamás

Felsőcsatár–Arborétum Herény 0–4 (0–2).

Felsőcsatár, vezette: Talabér N.

Gól: Nagy Milán (33), Buday László (40), Tomor Balázs 2 (61, 90+3). Kiállítva: Horváth Márk (65., Felsőcsatár).

Felsőcsatár: Horváth M. – Gerencsér Gy., Csoknyai T., Horváth L., Cobzaru R. (Kopácsi G.) – Cseri T., Tóth A., Böhm Á., Schmalzl G. – Vidéki Cs. (Takács B.), Kiss M.

Herény: Milkó I. – Első Z. (Luchoo V.), Gergye G., Tomor Á., Szabó A. – Tomor B., Szalay B., Buday L., Kudron D. (Tőke N.) – Horváth D., Nagy M.

Szombathelyi Spari–Gyöngyöshermán-Szentkirály 5–2 (3–2).

Szombathely, vezette: Finta Zs.

Gól: Tóth Krisztián 3 (3, 21, 22), Fazekas János (öngól, 65), Szalai Zoltán (77), illetve Németh Szabolcs (33), Dalmi Attila (35).

Spari: Varga D. – Varga B., Szalai Z., Németh R. (Csillik A.), Dienes A. – Majtényi D., Harsányi L., Pulai A. (Molnár R.), Varsányi N. – Bodorkós T. (Berta R.), Tóth K. (Neubauer C.).

Gyöngyöshermán: Káldi Sz. – Fazekas J., Varga D. (Tima L.), Geosits P., Kis Z. – Sturm Á. (Szabó A.), Hegedűs D., Taródi D., Dénes G.(Tóth D.) – Dalmi A. (Király B.), Németh Sz.

A hazaiak a 20. percben már háromgólos előnyre tettek szert. Az első félidő végére 3-2-re szépített a Gyöngyöshermán, viszont a hazaiak tovább növelték az előnyüket, így megérdemelten nyertek. A Spariban mindeki jó teljesítményt nyújtott.

Söpte–Balogunyom 2–1 (1–0).

Söpte, 100 néző, vezette: Újházi Zs.

Gól: Varga András (23), Szakály Dániel (54), illetve Varga Roland (48). Kiállítva: Farkas Márk (90., Ba-

logunyom).

Söpte: Krepfl – VARGA A., KOVÁCS ZS., SZAKÁCS N., Kiss B. (Tóth P.) – Kovács E., PERESZTEGHY A., Kovács Sz. (Takács Á.), Varga Cs. – Szakály D., Pusker Z. (Gáspár Sz.).

Balogunyom: Fabsitz – Völgyi R., Szalay V., Varga R., Szén P. (Farkas M.) – Homor M. (Sali Zs.), Dávid L., Teklits P., Kiss M. – Hajós A., Szép Á.

Az első félidőben a hazaiak jól játszottak, de számos lehetőségük közül csupán egyet használtak ki. A második félidő elején mindkét együttes betalált, így az utolsó félóra izgalmasra sikerült. De a söpteiek férfias küzdelemben megőrizték

előnyüket. A két remekül felkészített, kulturált focit játszó csapat mérkőzésén a hazaiak minimális győzelme megérdemelt.

Bozsoki–Honvéd Sé 1–0 (0–0).

Bozsok, 150 néző, vezette: Mónos J.

Gól: Kovács Patrik (72).

Bozsok: MIKLÓS M. – Tompek R., Pónácz B., KOVÁCS P., HORVÁTH G. – Dévényi Z. (Tóth G.), Németh D., Mihácsi M., RAPI M. (Szárnyas J.) – Kovács Zs. (Tóth Á.), Pintér D. (Jakab B.).

Sé: Varga G. – Fichtacher A., Uri T. (Kámán D.), Balogh D., Al Hersh Á. – Czlenner F. (Tóth Zs.), Soós M. (Farkas P.), Berta M. (Tóth F.), Kovács K. – Kiss P. (Kiss M.), Sümegi L.

A végig küzdelmes és kiegyenlített mérkőzésen, egy szerencsés góllal tudta otthon tartani a három pontot a hazai csapat. Mindkét oldalon kimaradt egy tizenegyes.

Újperint–Zanat 2–5 (0–0).

Újperint, vezette: Sipos Zs.

Gól: Somogyi Ernő Ádám (47), Tóth Martin (67), illetve Horváth Gábor 2 (50, 50), Farkas Attila Ottó (62), Porkoláb László (75), Stoica Otto (88).

Újperint: Kovács B. – Török A., Gombos B., VÖRÖS M., Horváth M. (Mészáros R.) – Baranyai L. (Laki M.), Horváth B. (Németh T.), Tóth M., Szekeres M. – Sturm A., SOMOGYI E. (Pungor P.).

Zanat: Major P. – Lakatos T., POLGÁR M., SZABÓ P., Szabó Z. (STOICA O.) – Mátyás B., Szabó B. (Farkas J.), HALÁSZ N. (Bárdics B.), FARKAS A. – HORVÁTH G. (Molnár B.), Pörge P. (Porkoláb L.).

A mérkőzés hetvenedik percéig a csapatok nem bírtak egymással. A hajrában jobban koncentrált a zanati gárda, és ez gólokban is megmutatkozott.

KÖRMEND

A Nádasd a Bajánsenye vendégeként folytatta a menetelését, a Rábatótfalu pedig rangadót nyert, Magyarszecsődről hozta el a három pontot. A Körmend VSE Iváncon nyert biztosan, a dobogó harmadik helyéről várja a folytatást. A Szarvaskend a Rábahídvég ellen gálázott.

Bajánsenye–Nádasd 1–3 (0–3).

Bajánsenye, vezette: Darvas I.

Gól: Kovács Viktor (50), illetve Szabó Dávid (5), Podlaviczki Gábor (23), Takács Ádám (30).

Bajánsenye: Kalamár D. – Fábián K., Kovács V., Vörös G. (Zsiga N.), Kocsis Sz. – Luter L., Bagó P., Bakó M. (Németh L.), Kovács I. (Horváth B.) – Sáfrányos G. (Róka R.), Balogh N.

Nádasd: Esztergályos Cs. – Balázs L. Podlaviczki G., Mesterházi A. (Szakály Á.), Szakály Gy. – Csenterics T., Horváth A. (Biczó G.), Szabó D., Takács Á. – Takács M., Csenterics J. (Pesti G.).

Az első félidő alapján rászolgált a győzelemre a vendégcsapat. A hazai csapat csak a második félidőben tért magához – későn.

Ivánc–Tuti Textil-Körmend VSE 0–3 (0–2). Ivánc, vezette: Szabó Z.

Gól: Vilics Bálint (24), Balla Márton (35), Nagy Patrik (75). Kiállítva: Horváth Ákos (80., Körmend).

Ivánc: Tarafás Sz. – Tóth K., Takács Sz., Lancsák Á., Papp M. (Vörös I.) – Tuboly L. (Hajnal G.), Horváth L., Markó G., Horváth M. – Varga G., Czéder A. (Németh L.).

Körmend: Falb Z. – Lukács G., Káptalan J., Vilics B., Horváth Á. – Törő T. (Plack V.), Horváth D., Nagy P. (Forstóber Z.), Horváth A. – Páll T., Balla M. (Nagy M.).

Magyarszecsőd–Rábatótfalu 2–4 (1–2).

Magyarszecsőd, vezette: Vastag N.

Gól: Frank Péter (06), Hercegh Imre (91), illetve Anderkó Gábor (14), Huszár Gábor (21), Mikos Balázs (49), Erős Péter (59).

Magyarszecsőd: Farkas Z. – Gudics T. (Csillag G.), Hercegh I., Vass R. (Horváth N.), Tóth N. – Hegedüs L. (Molnár K.), Frank P., Horváth R., Sátori B. – Vass D., Kőműves M.

Rábatótfalu: Domiter Á.– Gierling Gy., Bouti D., Kóczán P., Réczeg A. – Salamon Sz. (Anderkó M.), Kovács Á. (Erős P.), Düh Zs., Balázs A. – Huszár G., Anderkó G. (Mikos B.).

A mezőnyben kiegyenlített játékot láthattak a kilátogató nézők, de a vendégek jól használták ki a hazaiak nagy egyéni hibáit, és ezzel megérdemelten nyertek.

Őriszentpéter–Rábagyarmat 0–3 (0–1).

Őriszentpéter, vezette: Bazsó F.

Gól: Siklér Péter 2 (27, 68), Gerencsér Attila (81).

Őriszentpéter: Sály F. – Pongrácz G. (Horváth L.), Pacsai P., Őr P., Varga A. – Nagy M., Sály K., Baján R., Horváth Z. (Embersics P.) – Merkli P., Iván S.

Rábagyarmat: Kovács M. – Németh D., Soós M., Károlyi R., Esztergályos R. – Siklér P., Nyári J. (Tóth T.), Gerencsér A. (Huszár P.), Meskó D. (Moór P.) – Horváth R., Farkas A.

Szakonyfalu–Csákánydoroszló 3–2 (1–0).

Szakonyfalu, vezette: Takács R.

Gól: Dömötör Tamás (40), Stájer Norbert (46), Simon Tamás (61), illetve Németh Gábor (82), Dancs Márió Márk (85).

Szakonyfalu: Sömenek R.– Stájer N., Bartakovics F. (Szőke S.), Németh B., Nemes R. – Nemes M., Simon T. (Meskó A.), Vajda R., Dömötör T. (Ropos T.) – Baumgartner J., Stájer D.

Csákánydoroszló: Babos B. – Dévai M., Horváth D., Tóth A., Simon M. (Horváth Z.) – Németh G. Danyi

P., Dancs M., Molnár I. (Farkas N.) – Takács M., Horváth D.

Csörötnek–Körmendi Téglagyár 0–5 (0–3).

Csörötnek, vezette: Fülöp Z.

Gól: Makai Dávid 3 (6, 41, 80), Erdélyi Alen (36), Horváth Sándor (90).

Csörötnek: Horváth Sz. – Kovács M., Kozma Zs., Póczak Cs., Horváth M. – Meskó G. (Horváth R.), Kovács A., Kakas T., Kakas T. – Horváth A. (Nyári B.), Horváth Zs.

Téglagyár: Németh G. – Horváth S., Horváth D., Horváth J., Joó A. – Horváth Á., Horváth M., Németh M. (Horváth R.), Erdélyi A. – Makai D., Makai M.

A komoly létszámproblémákkal küzdő, ifjúsági játékosokkal felálló hazai csapat egy szezonra való helyzetet puskázott el, míg a vendégek az összes helyzetüket értékesítették – ennek az eredménye lett a nagy különbség.

Szarvaskend–Rábahídvég 6–0 (3–0).

Szarvaskend, 80 néző, vezette: Kocsis J.

Gól: Görcsi Dávid, Csillag Dávid, Esztergályos Zsolt, Jóna Szabolcs, Földes Balázs, Vilics András.

A lelkes vendégek ellen a hazai csapat kicsit halványabb játékkal rukkolt elő, de így is biztosan nyert.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.