2017.04.10. 18:20

Teke NB I: Legyőzte az éllovast az újonc Nagymizdó

Az NB I-es férfi tekebajnokság nyugati csoportjának utolsó előtti fordulója után átrendeződött az élmezőny: immár a Balogunyom az első, a Nagymizdó pedig a harmadik.

TOPIDO Nagymizdó SE-Herend VTK 7:1 (3187-3083)

Szombathely, Bogáti fasor, NB I-es férfi tekemérkőzés.

Nagymizdó: Bagi I. 527, Nagy J. 542, Vörös 523, Polgár 539, Rejtli L./Bálint 506, Simon 550. Edző: Szép Lajos.

Herend: Kis Á. 492, Senek 557, Gaschler 509, Toldy 497, Fódi 497, Kis D. 531.

Az újonc, de a dobogóért küzdő, a mérkőzés előtt negyedik Nagymizdó az éllovas, bajnokesélyes Herendet fogadta. Az első sor után még egálra állt a mérkőzés (1:1) 20 fás hazai előnnyel. Innentől viszont már nem adtak esélyt a nagymizdóiak ellenfelüknek, egységesen gurítottak, minden további csapatpontot ők szereztek, így magabiztosan múlták felül az esélyesebb riválist. Győzelmével a vasi csapat előrelépett a harmadik helyre, és innen már - az utolsó fordulóban - nem is tud lejjebb csúszni. Ifjúsági: 3:1 (980-935). Gergó 507, Bagi M. 473.

Balogunyom TK-Csákánydoroszlói TE 6:2 (3306-3250)

Szombathely, VAOSZ, NB I-es férfi tekemérkőzés.

Balogunyom: Kiss T. 565, Horváth M. 549, Virág 536, Svajda Z./Kiss Zs. 525, Doma 555, Józsa 576. Edző: Svajda Győző.

Csákánydoroszló: Vilics 560, Márton 540, Pungor 515, Sütő 549, Marton 569, Meixne. 517. Edző: Musits József.

Az első sorban szoros küzdelemben dőltek el a párharcok a balogunyomiak, Kiss Tamás és Horváth Márton javára (2:0). A középső pároknál Virág Bence növelte a hazaiak pontjait, a csákányi Sütő Zsolt szépített (3:1), de már csak 10 fával jártak előrébb a hazaiak. A befejező sorban is mindkét gárda egy-egy ponttal gazdagodott, a vendégeknél Marton Gábor szoros küzdelemben nyert, a balogunyomiaknál Józsa Gábor kiemelkedő, 576 fával biztosította be csapata győzelmét. A két jó formában lévő együttes találkozóján megérdemelten nyert a Balogunyom, amely győzelmével (és a herendiek vereségével) a tabella élére került. Az utolsó fordulóban, április 29-én dől el a bajnoki cím a Herend- Balogunyom találkozón. A csákányiak lecsúsztak a harmadik helyről. Ifjúsági: 3:1 (986-954). Horváth F. 521, Szántó 465, illetve Meixner D. 466, Kolosits 488.

A sok jó teljesítmény közül a legjobb (642 fa) Pákai Zsolté volt a gotthárdiaknak csapatpályacsúcsot is hozó meccsen
Fotó: Szendi Péter

Thermalpark-Szentgotthárdi VSE-Arborétum Herény SE 6:2 (3619-3483)

Szentgotthárd, NB I-es férfit tekemérkőzés.

Szentgotthárd: Horváth V. 595, Cserpnyák Á. 597, Walcher 608, Düh 586, Pákai 642, Tróbert/László Gy. 591. Edző: Tróbert József, Cserpnyák Árpád.

Arborétum: Szegedi Sz. 568, Simon K. 598, Biczó 572, Pásztor 605, Hegyi 571, Rozs 569. Edző: Czeglédy Dezső.

Mindkét oldalon remek faeredmények születtek a kiváló szentgotthárdi pályán. Az első két sorban megosztoztak a csapatok a pontokon; a hazaiaknál Horváth Viktor 595, Walcher Roman 608, a szombathelyieknél Simon Károly 598, Pásztor János 605 fával szerezte. A befejező sorra 2:2-es állásról és 43 fás gotthárdi előnyről fordultak a csapatok. Itt már nem termett babér az Arborétumnak, Pákai Zsolt 642 fával a találkozó legjobb eredményét érte el, Tróbert József és az őt váltó László György 591 fájával átlépte a 3600 fás álomhatárt a Szentgotthárd, és a győzelem mellett még egy csapatpályarekordot (3619 fa) is elkönyvelhetett. Ifjúsági: 4:0 (1138-1068). Cserpnyák M. 573, Karba B. 565, illetve Boros 525, Biró B. 543.