2016.09.23. 19:14

Magabiztos Falco-győzelem - Döntőt vívnak a sárga-feketék

Szombathely - A 7. Horváth Zoltán kosárlabda-emléktorna első, pénteki napján a szlovák Komarno legyőzte a Szolnokot, a Falco pedig a Paksot. Szombaton (18.00) tehát döntőt játszik a házigazda sárga-fekete gárda.

Az emléktorna nyitómeccsén a bajnoki címvédő Szolnok csapott össze a szlovák élvonal tavalyi ezüstérmesével.

Szolnoki Olaj KK-BC Komarno 87-95 (29-21, 16-27, 22-23, 20-24)

Szombathely, 200 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth K., Sabáli L., Esztergályos R.

Szolnok: Kinney 5/3, Vojvoda 10, Barnies 16/12, Boriszov 21/9, Wright 10. Csere: Wittmann 5/3, Popovics -, Tóth Á. 7, Eilinsfeld 13/3. Edző: Sztojan Ivkovics.

Komarno, legjobb dobók: Langston 18, Tomic 15, Halada 14/3, Bilic 13/9.

Jó iramú, harcos meccset vívtak a felek. A Szolnok kapta el jobban a rajtot, de a folytatásban a bajnokcsapat sokat rotált, és érezhetően gyakorolt. A kirobbanó erőben lévő Komarno pedig ráérzett a lehetőségre, nagy csatában megfordított a meccset, és legyűrte ellenfelét.

A mérkőzés után a bensőséges koszorúzással, megemlékezéssel folytatódott a program. Majd az ünnepélyes megnyitóval. A Falco, a rendező Szombathely Sportközpont és Sportiskola Nonprofit Kft. udvarias házigazdának bizonyult, például külön köszöntötték az Európa-bajnoki selejtezőt sikerrel megvívó magyar kosárlabda-válogatott játékosait, a szakmai stáb tagjait - midenki nagy tapsot kapott.

Az emléktorna második meccsén a válogatott játékosokkal néhány napja kiegészülő házigazda Falco a tavalyi bajnokságot a negyedik helyen záró Paksot fogadta.

Falco KC Szombathely-Atomerőmű SE Paks 97-62 (30-22, 26-13, 21-16, 20-11)

Szombathely, 1200 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth K., Németh A., dr. Magyari.

Falco: Govens 8/6, Medford 25/12, Váradi B. 14/6, Pusztahvar 8/6, Turner 9. Csere: Tóth N. 5, Kovács P. 7/3, Bognár 13/6, Simon K. -, Durázi 3/3, Hódi 5/3, Kovács B.-. Edző: Szrecsko Szekulovics.

ASE: Kovács Á. 9/6, Forte 10, Samenas 9/3, Tiby 6, Watkins 8. Csere: Medve 5/3, Bagó 5, Illés -, Kalmár 4, Gulyás 4/3, Sömenek 2. Edző: Gediminas Petrauskas.

Az eredmény alakulása, 7. perc: 12-9. 13. perc: 42-20. 16. perc: 48-28. 20. perc: 56-35. 23. perc: 59-42. 27. perc: 71-46. 30. perc: 77-51. 35. perc: 85-58.

Kipontozódott: Gulyás (37.). Kiállítva: Forte (26.).

Nagy lendülettel kezdtek a felek. Felváltva estek a pontok, de a vendégek egyre nehezebben tartották a lépést. A Falco jól védekezett, jól dobott, és szervezetteben is játszott ellenfelénél. Már az első negyedben tíz pont felett volt a hazai fór. A második etapot 12-0-s rohammal nyitott a Falco (13. perc: 42-22). Tanácstalannak tűnt az ASE - meggyőzőnek a házigazda. A vendégek szinte csak büntetőből találtak gyűrűbe. Állandósult a Falco 20 pont körüli előnye (16. perc: 48-28). Nyugodtan vonulhatott nagyszünetre a hazai gárda (20. perc: 56-35). Fordulás utánviszont bealudt a Falco, 7-0-val nyitott az ASE, Váradi triplája zárta le a rossz szériát (23. perc: 59-42). Rendezte is sorait a hazai csapat. Majd állva hagyta ellenfelét (27. perc: 71-46). Motiváltan, gyorsan, csapatként játszott, több remek egyén teljesítményt vonultatott fel a Falco - a közönség jól szórakozott. Az utolsó negyednek (30. perc: 77-51) nem volt jelentősége - mindkét oldalon lehetőséget kaptak a fiatalok -, a Falco már eldöntötte a meccset. Roppant bíztató teljesítménnyel mutatkozott be az alakuló Szekulovics-csapat.

Szombati program, bronzmérkőzés: Szolnok-Paks 15.30. Döntő: Falco-Komarno 18.00.