2016.12.14. 19:30

Magabiztos Falco KC

Szombathely - Az NB I-es kosárlabda-bajnokság idei utolsó, 11. fordulójában a Falco KC Szombathely magabiztosan érvényesítette a papírformát, könnyedén verte a vendég MAFC gárdáját.

A játéknap nyitómeccsén a kiszámíthatatlan MAFC lépett pályára Szombathelyen - a fővárosiak a Szolnok és a ZTE bravúros legyőzésével bizonyították már, hogy nem lehet őket leírni. Más kérdés, hogy a másik nyolc bajnokijukat elveszítették. De mindettől függetlenül a hazai pályán általában remeklő Falco futott neki esélyesként a mérkőzésnek.

Falco KC Szombathely-MAFC 88-73 (23-16, 23-13, 19-24, 23-20). - Szombathely, 1200 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Jakab, Söjtöry, Minár.

Falco: MEDFORD 15/9, GOVENS 18/12, VÁRADI B. 18/12, PUSZTOHVAR 18/9, Zsigeranovics 5. Csere: Tóth N. 2, TURNER 8, Kovács P. 4, Simon K. -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

MAFC: Smith 5, Misek 5/3, Kovács Á. 8, SIHOTA 23/12, POSCIC 13/3. Csere: Polyák 11/3, Lakits 4, Pápai 4, Kucsora -. Edző: Garai Péter.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 8-0. 7. perc: 10-10. 13. perc: 31-20. 18. perc: 44-29. 22. perc: 53-30. 27. perc: 64-45. 30. perc: 65-53. 33. perc: 76-58. 37. perc: 81-65.

Medford triplája vezette fel a meccset, aztán Pusztohvar is betalált távolról, majd közelről - 8-0-val nyitott a Falco. De a folytatásban megakadt a gépezet, sok támadást elkapkodtak, sok dobást rontottak a hazaiak, a MAFC pedig élt a lehetőséggel és - elsősorban büntetőkkel - egyenlített (7. perc: 10-10). De a Falco a negyed végére azért csak magához ragadta az irányítást. Az első etapban öt triplát dobtak a vasiak.

Próbált gyorsítani játékán a vendég, egészpályás letámadással igyekezett zavart okozni a szombathelyi sorokban. De a hazaiaknál mindig akadt üres ember, a dobóformával pedig nem volt probléma (13. perc: 31-20). Állandósult is a tíz pont fölötti sárga-fekete fór. Több támadást kivédekeztek, sok labdát szereztek a hazaiak - és Turner révén centerben is ponterősek voltak.

Gyors egymásutánban kétszer is időt kért a vendég. Hiába, nem sikerült lelassítani a Falcót (18. perc: 44-29). Nagyszünetre már közel 20 pontos előnynél vonulhattak a játék minden elemében jobb hazaiak (20. perc: 46-29).

A hagyományoknak megfelelően a második félidőt is Medford nyitotta, természetesen triplából talált be. A házigazda igyekezett gyorsan eldönteni a meccset (22. perc: 53-30). A Sihota által vezérelt MAFC megemberelte magát, de mindez csak arra volt elegendő, hogy ne nőjjön a különbség a felek között. Hibázott olykor a Falco is, de ezúttal ez is belefért (27. perc: 64-45).

Ám a minden mindegy alapon rohamozó - és talán a játékvezetők szimpátiáját is élvező - MAFC nem adta fel, néhány perc alatt alaposan lefaragta a hátrányát (30. perc: 65-53). Teljesen váratlanul jött ez a fordulat a meccsben. A kiszünet viszont elég is volt, hogy rendezze sorait a Falco. Váradi szórt gyorsan két triplát, a társak sem maradtak adósoka pontokkal (33. perc: 76-58).

A több furcsa játékvezetői ítélet ugyan megnehezítette a hazai csapat dolgát, de innen már nem menekült a MAFC. A hátralévő öt, hat percet magabiztos, szervezett játékkal tudta le a házigazda, és simán nyert.

Szrecsko Szekulovics: - Hazai pályán mindenki parádés győzelmeket vár tőlünk - de ez azért nem ilyen egyszerű. Jobb csapat vagyunk, mint a MAFC, nyertünk, ez a legfontosabb. Végig mi irányítottuk a meccset, voltak egészen jó periódusaink, de az elenfél remekül küzdött, ahogyan számított is rá, megnehezítette a dolgunk.

Garai Péter: - A Zalaegerszeg elleni győzelemből jöttünk, féltem tőle, hogy jóllakott lesz a társaság. Így is alakult, az első félidőben nagyon úgy játszottunk, mint akinek nincs esélye a győzelemre. A második félidőben viszont vállalhatót nyújtottunk, a Falco szinte végig kénytelen volt a legjobb ötösét a pályán tartani.