2017.03.08. 19:11

Magabiztos Falco KC - Kecskeméten nyert a sárga-fekete együttes

Kecskemét - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 21. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Kecskemét vendégeként remek játékkal, a mérkőzés nagy részét irányítása alatt tartva aratott magabiztos győzelmet.

A hazai pályán félelmetes mérleggel rendelkező Falco idegenből lényegesen gyengébb eredményeket szállít. A szombathelyek azzal a szándékkel utaztak el Kecskemétre, hogy javítanak ezen a mutatón. A vendégektől a bokasérüléssel bajlódó Kovács Péter kihagyta a találkozót.

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73-87 (15-19, 26-22, 18-23, 14-23). - Kecskemét, 600 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Jakab L., Gál J.

KTE: Djukanovics 5, Pongó Máté 3, DJERASIMOVICS 18/9, IVOSEV 17/3, KARAHODZSICS 14. Csere: Pongó Martin 9/3, Mészáros 5/3, Hegedűs - , Pálinkás 2. Edző: Forray Gábor.

Falco: Medford 5, GOVENS 24/15, VÁRADI B. 13/3, Pustahvar 6/3, ZSIGERANOVICS 14. Csere: BARHAM 12, Tóth N. 4, BOGNÁR 9/3. Edző: Szrecsko Szakulovics.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 4-9. 9. perc: 14-12. 13. perc: 22-27. 17. perc: 32-31. 20. perc: 41-41. 24. perc: 50-50perc: 28. perc: 55-56. 30. perc: 59-64. 33. perc: 67-71. 36. perc: 69-83. 39. perc: 71-87.

Kipontozódott: Djukanovics (34.).

A mérkőzést nagy lendülettel, és öt ponttal nyitotta a Falco. Lehetett volna nagyobb is a különbség, de néhány támadás el lett kapkodva. Élt a lehetőséggel, rendezte sorait a KTE is, de a szombathelyieknél maradt a lépéselőny. Mindkét csapat nagy energiákat fordított a védekezésre, kevés volt a pont (5. perc: 4-9) - a Kecskemét szinte csak büntetőből talált be. A vasiaknál is akadozott a támadójáték, összejött néhány eladott labda, fordított is a házigazda (9. perc: 14-12) - igaz, csak egy pillanatra. Inkább küzdelmes, mint látványos mérkőzés kerekedett a csatából. A második negyedben felváltva estek a pontok, a Falco tűnt pontosabbnak, gyorsabbnak (13. perc: 22-27). De annyi lendület nem volt az ingadózó dobóformát mutató szombathelyiekben, hogy leszakítsák ellenfelüket. Sőt, a félidő hajrájának már váltott vezetéssel futottak neki a felek (17. perc: 32-31). De közben olyannyira átvette az irányítást a távolról egyre jobban dobó, egyre több ponterős játékost felvonultató KTE, hogy Szekulovics mesternek időt kellett kérnie (39-33). Próbált felpörögni a Falco, de helyzetbe is csak üggyel-bajjal került. A nehéz pillanatokban Govens húzta a sárga-feketék szekerét. Aztán csak visszaküzdötte magát egálra a szombathelyi csapat (20. perc: 41-41).

Fordulás után sem lanyhult a küzdelem, minden egyes pontért nagyot kellett csatázni. Felváltva került a gyűrűbe a labda, nem talált fogás ellenfelén egyik csapat sem (24. perc: 50-50). Zsigernovics volt ekkor a szombathelyi gárda vezére. Általában a vasiaknál volt a néhány pontos előny, de rendre gyorsan le is adták fórjukat (28. perc: 55-56). Govens utolsó pillanatban behulló triplájának köszönhetőennegyedik etapnak is a sárga-fekete gárda vághatott neki némi előnyből (30. perc: 59-64). Bognár és Váradi rukkolt elő ekkor jó játékkal, fontos pontokkal - foggal körömmel őrizte fórját a jól küzdő, szigorúan védekező vendég (33. perc: 67-71). Sőt, Govens extrájának - és remek csapatjátékának - köszönhetően tíz pont fölé növelte előnyét a Falco (36. perc: 69-83)! Közel, nagyon közel került a győzelem! Az időkérés után nagy rohamokat nyitott a KTE, ám minden hazai pontra érkezett válasz. Fogyott az idő - és roppant szervezetten játszott a Falco. Olyannyira jól működött a szombathelyiek játéka, taktikája, hogy az utolsó percekre nem is maradt izgalom (39. perc: 71-87). Fontos, teljesen megérdemelt győzemet aratott a szombathelyi gárda - és remek pozícióból várhatja az alapszakasz hajráját.