2016.02.27. 19:22

Magabiztosan verte az új fiúkkal a Falco a MAFC-ot

Szombathely – Kicserélődött, szinte új csapatával is magabiztosan hozta a a kötelező győzelmet a MAFC ellen a Falco-Trend Optika KC Szombathely a férfi kosárlabda NB I. 20. fordulójában.

Falco-Trend Optika KC Szombathely-MAFC 86-63 (22-19, 25-16, 19-14, 20-14).

- Szombathely, 1700 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Szabó G., Söjtöry.

Falco: Thomas 9/6, Burgess 13/3, Váradi B. 9/3, Bognár -, WRIGHT 22. Csere: RELPHORDE 27/12, Lekli 2, Bazsó 4, Hódi -, Durázi -, Kovács B. –, Bagó -. Vezetőedző: Kálmán László.

MAFC: SMITH 17, MISEK 16/9, Mocsán 11/9, Kovács Á. 14, Johnson 4. Csere: Debreceni -, Tursics -, Pápai-, Koncz -, Timkó -. Vezetőedző: Garai Péter.

Az eredmény alakulása. 5. perc:12-11. 8. perc: 18-13. 14.perc: 39-24. 20. perc: 41-35. 22. perc: 50-35. 30. perc: 66-49. 34. perc: 71-54. 37. perc: 86-63.

Kipontozódott: Johnson a 34. percben.

A két csapat novemberi, fővárosi találkozóján (ahol egypontos (89-90) vasi győzelem született) pályára lépett játékosok közül nyolcan is hiányoztak – hatan a szombathelyiektől. Az utóbbi egy hétben a hazaiak négy légiósuktól váltak meg, míg a MAFC-ból Sihota Németországba szerződött.

Két új légióst még várnak, de egyelőre nélkülük léptek pályára a vendégek. Ezzel szemben a Falcóban az új fiúk közül Thomas és Burgess a kezdőben kapott helyet, de még az első félidőben pályára került Relphorde és Lekli is.

Nagyon szolidan indult a mérkőzés, fej fej mellett, a hazaiaknál jó ideig csak Wright jelentett veszélyt a kosárra. Burgess volt az első,  aki az újonnan igazoltak közül ponttal is beköszönt.  Nagyon rossz százalékkal dobtak a falcósok, de ami még ennél is nagyobb baj volt, a MAFC-osok zavartalanul törhettek kosárra (5. perc: 10-11). Amint egy kis figyelmet fordítottak a hazaiak a védekezésre, több ponttal sikerült ellépni (8. perc: 18-13). A második negyedet a MAFC kezdte szemfülesebben, pillanatok alatt fordított is (22-23). De csak egy pillanatra, mert Wright továbbra is biztos pontja volt a sárga-feketéknek. Thomas a 14. percben tette le névjegyét két tripla formájában,  ezzel már 15-tel mentek a hazaiak (39-24). Hogy, hogysem, a megnyugtató előny igencsak megcsappant (41-35). Relphorde két hárompontosának köszönhetően viszont tízen túlról (47-35) mehettek a nagyszünetre a szombathelyiek. S neki köszönhetően 14-ről 25 százalékra javult a hazaiak első félidei  távoli dobóteljesítménye.

A harmadik negyedet szintén Relphorde nyitotta egy triplával, majd megtoldotta egy duplával – ezzel már túlteljesítette az első félidőben 18 pontot szerző Wrightot és újra 15 pontosra növelte a hazai előnyt.   Ezt a tisztes távolságot már sikerült megőrizni  (30. perc: 66-49). A záróetapban lassacskán - a  37. percre - egy Relphorde-zsákolással a  20 pontos előny is meglett. Nagyon magabiztosan hozta a kötelezőt a Falco kicserélődött  - szinte új -  csapata.

Kálmán László: - Örülök a győzelemnek, és annak, hogy az új játékosok két nap alatt így be tudtak illeszkedni. Kellemetlen ellenfél a MAFC, nem is adta könnyen magát. Nem volt még folyamatos a játékunk, de kihozta a csapat magából a jelenlegi maximumot. Elsőre ez jó volt, megyünk tovább.

Garai Péter: - Az új játékosaival sokkal nagyobb rotációja volt a Falcónak, végig tudta is kamatoztatni. Mi is mindent megpróbáltunk, ebben a szerkezetben erre vagyunk képesek. Úgy érzem, helytálltunk.