2017.04.03. 17:35

MEGYEI II. Négy csapat is nyolc-nyolc gólt termelt a hétvégén

Megyei körkép - A megyei II. osztály sárvári és körmendi csoportjában a 22. fordulóval folytatódtak a küzdelmek. Az őszi bajnok Viszák újabb vereséget könyvelt el, miközben az Ikervár első tavaszi győzelmét ünnepelte. A címvédő Gérce-Vásárosmiske kilenc emberrel zárta a Csénye elleni meccset.

Kelemen Attila

SÁRVÁR

Pecöl-Ikervár 2-8 (0-4). Pecöl, 150 néző. Vezette: Újházi Zsolt.

Gól: Kovács Zoltán (57., 67.), ill. Vass Péter (6., 35., 53., 60., 73.), Kosztolánczi Richárd (12.), Varga Milán Tamás (40., 84.).

Pecöl: Takács Krisztián, Pálfi Miklós, Őri Patrik, Kovács Zoltán, Németh Imre (Őri Kristóf), Janek Dávid, Horváth Béla Gábor, Illés Dániel, Iszak István, Both Milán, Bakonyi Balázs (Szemes Ernő). Edző: Kovács Sándor.

Ikervár: TAKÁCS ZOLTÁN (HEGEDÜS ZSOLT), VISZKELETI GERGŐ (ORSZÁG JÁNOS JÓZSEF), HULLMANN GERGELY, VASS PÉTER (KOVÁCS BALÁZS), VASS JÓZSEF, VINCZE ZOLTÁN, NÉMETH BÁLINT (BÍRÓ BARNABÁS), PALKOVITS JÓZSEF MÁTYÁS, PAP ISTVÁN, KOSZTOLÁNCZI RICHÁRD (TALISZTER KRISZTIÁN), VARGA MILÁN TAMÁS. Edző: Kovács Balázs.

A hazaiak halovány teljesítményt nyújtottak. Ilyen arányban is megérdemelt a vendégek győzelme. Az őszi bajnok Ikervár első tavaszi győzelmét ünnepelhette a meccs végén; ezzel őrzi első helyét a tabellán.

Csepreg-Püspökmolnári 1-1 (0-0). Csepreg, 100 néző. Vezette: Bedi Tamás.

Gól: Oláh Barnabás (78.), ill. Sziffer Krisztián (47.).

Csepreg: TÁJMEL MÁRK, BÜKI CSABA, STEINER ZSOLT, REICHARDT GÁBOR, KOVÁCS ÁDÁM (SÁNDOR TAMÁS), PÉNTEK ÁKOS (OLÁH BARNABÁS), STEINER CHRISTOPHER, VARGA BÁLINT, NÉMETH ZOLTÁN, KOVÁCS BÁLINT, FARKAS NORBERT. Játékos-edző: Steiner Zsolt.

Püspökmolnári: Kiss Gábor, SIMON ÁDÁM, Sziffer István, SZIFFER KRISZTIÁN (Pados Patrik), Kónya József (Szücs Richárd), Farkas Attila Ottó, HORVÁTH SZABOLCS I., Horváth Szabolcs II., Varga Miklós, Szemes Zoltán (Sipos Roland), NIKSZ MARTIN. Játékos-edző: Ifj. Sziffer István.

Két egyenrangú csapat mérkőzött egymással. A második félidő utolsó negyedórájában akár el is dönthette volna a meccset a Csepreg, ám így is reális eredmény az iksz.

Gérce-Vásárosmiske-Csénye 2-2 (0-1). Gérce, 100 néző. Vezette: Sebesi Patrik.

Gól: Mórocz Ádám (54.), Major Márkus (77.), ill. Baumgartner Dániel (49.), Máhr Péter (69.).

Kiállítva: Mórocz Ádám (74.), Máthé Martin (80.).

Gérce-Vásárosmiske: Gazdag Ádám, KOMÁROMI ATTILA, ÓDOR BÁLINT, Németh Tibor, MÁTHÉ MARTIN, Poós Tamás (Nunkovics Csaba), MAJOR MÁRKUS, Varga Zoltán, Mórocz Ádám, HOMPOK BALÁZS, Sali Zoltán. Edző: Haraszti István.

Csénye: BOROS MÁRK, SZABÓ KORNÉL, SZITKAY SZABOLCS, VAJDA ZSOLT, PENDLI PATRIK, PENDLI RICHÁRD, BAUMGARTNER DÁNIEL (SOÓS ROLAND), MÁHR PÉTER, BIRÓ ZSOLT (VARGA BENCE), KISS LÁSZLÓ BÁLINT (HORVÁTH KRISZTIÁN), FIDER GÁBOR. Edző: Pankaczi Zoltán.

A mérkőzés kétharmadáig a hazaiak játszottak mezőfölényben, mégis a vendégek vezettek két góllal. A folytatásban a kiállításokkal tarkított mérkőzésen végeredményben örülhet a bajnoki címvédő az egy pontnak.

Mersevát-Bük 1-1 (0-1). Mersevát, 100 néző. Vezette: Bíró Ottó.

Gól: Horváth András (94.), ill. Baranyai Krisztián (38.).

Mersevát: TÓTH ÁRPÁD, GYÖRVÁRI TAMÁS, KÖVI GERGŐ, BARANYAI ZSOLT, CZINDER KRISTÓF (NAGY ÁKOS), ORBÁN GYÖRGY, GÁNCS PÉTER (Németh Gábor), SZABÓ ZSOLT (Fűzfa Zoltán), MOLNÁR GÁBOR, DÉNES MÁRK, HORVÁTH ANDRÁS. Edző: Nagy Csaba.

Bük: Neczpál Nándor, NÉMETH TIBOR, Grubick Ferenc, Kovács Roland, Tóth Bence (Czirók Dávid), Baranyai Krisztián, POLOVITZER MILÁN, Puskás Mirkó (Wágner Dávid), Schimmer Zoltán, Kovács Zoltán (Rudolf Dávid), NÉMETH ZOLTÁN. Edző: Imrő János.

Az első félidőben mindkét oldalon helyzetek maradtak ki, majd a vendégek egy kirúgás után a megpattanó labdát a kapuba juttatva szereztek vezetést. A második félidőben a vendégek az eredmény tartására törekedtek. Egészen az utolsó percig ez sikerült is, ám a hosszabbításban egy gyönyörűen kivitelezett fejes góllal egyenlített a Mersevát Horváth András révén, aki egyébként a mezőny legjobbja volt. Sportszerű mérkőzésen a mersei csapat három kezdő játékosát nélkülözve is megérdemelten szerzett pontot a mezőnyben többet passzoló, és tavasszal jól szereplő vendégek ellen.

Ölbő-Jákfa 8-1 (4-0).
Ölbő, 150 néző. Vezette: Molnár Tibor.

Gól: Baksay Krisztofer (7., 10., 17.), Kovács Tibor (25.), Devecsery Mátyás (57.), Fehér Zoltán (65.), Vasadi Ferenc (69.), Tóth Roland (80.), ill. Vörös Attila (74.).

Ölbő: Vártok Zoltán, Szele Gábor (Németh László), Fehér Zoltán (Tóth Roland), DEVECSERY MÁTYÁS, Varga László, NÉMETH ZOLTÁN, BAKSAY KRISZTOFER (Fehér René), CSIZMAZIA RÓBERT (Gecse Sándor), Vasadi Ferenc, Kovács Tibor (Nagy Dominik), KALÁNYOS GERGELY. Edző: Ádám Endre.

Jákfa: Nagy Tamás, Tömböly Ferenc, Vörös Attila, Rövid Zoltán, Kovács Roland, Csete József (Varga Bálint), Vörös Máté (Lékai Csongor), Kovács Balázs, Király István, Czitkovics Lajos, Pál Sándor (Csete Zoltán). Edző: Varga Norbert.

A jó formában lévő Ölbő ellen esélye sem volt a sereghajtó Jákfának.

Sitke-Szeleste-Pósfa 3-2 (3-0). Sitke, 80 néző. Vezette: Bagoly Gábor.

Gól: Nyári Norbert (25., 30.), Nyőgéri Norbert (40.), ill. Jávorics Máté (72.), Riba Roland (88.).

Kiállítva: Sütő Ferenc (80.).

Sitke: Szalai Csaba, MAGYAR LÁSZLÓ, Papp Balázs, Nyári Norbert, KOVÁCS KRISZTIÁN, Nyőgéri Norbert, Glavánovics István, AMBRUS ATTILA, Sütő Ferenc, Viczmándi Ervin, Kaisinger András. Edző: Szalai Csaba.

Szeleste-Pósfa: Kovács Máté, Mersich Csaba, Horváth Lajos, Rozmán Károly, Szele András, Riba Roland, Tóbiás István Róbert, Csizmazia András, Pomper Zoltán, Burkon Ádám, Trittremmel Zsolt. Edző: Horváth Lajos.

Egy agyonnyert meccsből csinált szoros találkozót a hazai csapat. Az első félidőben három góllal vezettek, majd a szünet után két kapott gól és egy kiállítás volt a mérlegük.

A körmendi csoportban az éllovas Körmend VSE a második helyezett Szarvaskendet fogadta. A hazai csapat az első félidőben lehengerlően játszott, nem sok esélyt adott az ellenfélnek. A képen Velekei László lába lendül, pár másodperc múlva már a hálóban a labda. Az előtérben Kopfer gábor már vert helyzetben, bal oldalon a hazai csapat másik gólszerzője, Pesti Gábor fedezi a játékszer útját
Fotó: Szendi Péter

KÖRMEND

Körmend VSE-Szarvaskend 3-2 (3-1). Vezette: Vass István.

Gól: Pesti Gábor (6.), Velekei Lászó (24., 38.), ill. Tóth Gábor (42.), Vörös Valentin (77.).

Körmend VSE: Balogh Ádám, Velekei László, Káptalan József, Pesti Gábor (Winkelbauer László), Horváth Ákos, Papp Zoltán, Törő Tamás (Vilics Bálint), Meixner Péter, Horváth Dávid, Horváth Dominik, Halász István Gábor (Jóna Balázs).

Szarvaskend: Nagy Sándor, Nagy Ádám (Nagy Ádám), Tóth András, Csillag Dávid, Jóna Szabolcs, Németh Tamás, Tóth Gábor, Földes Balázs, Nagy Gábor (Vörös Zsolt), Kopfer Gábor, Vilics András (Vörös Valentin).

A bajnokság első és második helyezettje hatpontos meccset vívott egymással. Végül a hazai éllovas tovább növelte előnyét a tabellán.

Körmendi Téglagyár-Ivánc 6-2 (3-1). Körmend. Vezette: Bazsó Ferenc.

Gól: Horváth Sándor (10.), Horváth Roland (11.), Horváth Patrik (15.), Horváth Dávid I. (67.), Horváth Dávid (71.), Makai Dávid (76.), ill. Kovács János (37., 79.).

Körmendi Téglagyár: Németh Gergő, Horváth Sándor, Horváth Patrik, Horváth Dávid, Horváth József (Horváth Ádám), Horváth Dávid (Gerencsér János), Horváth Roland (Horváth Dániel), Makai Dávid, Horváth Dávid (Horváth Martin), Kis-Nemes Máté, Kis-Nemes Milán.

Ivánc: Tarafás Szilveszter, Tóth Krisztián, Mosolits Bence, Lancsák Ádám, Kovács János, Takács Lajos, Tuboly László, Kakas István, Németh Botond, Szabó Gábor, Gersei Ferenc.

A téglagyáriak újabb győzelmükkel már dobogós helyen állnak. A sereghajtó ismét pont nélkül utazott haza.

Őriszentpéter-Csákánydo-roszló 8-0 (2-0). Őriszentpéter, 200 néző. Vezette: Szabó Péter.

Gól: Baján Róbert (4.), Varga Attila (39.), Náricza Róbert (47.), Tuboly Martin (52., 91., 92.), Sály Károly (61.), Bokányi Jenő (70.).

Kiállítva: Horváth Márk (56.)

Őriszentpéter: Fábián Dávid (Süket Máté), PÁL BÁLINT, Pozsgai Norbert (Szép Barnabás), Náricza Róbert (Bokányi Jenő), SÁLY KÁROLY, Kardos Ádám Krisztián (Őr Péter), Baján Róbert, Kovács Márk (Pongrácz Gergely), Kovács Roland, TUBOLY MARTIN, VARGA ATTILA. Edző: Nagy Krisztián

Csákánydoroszló: Dévai András (Babos Benjamin), Simon Máté, Farkas Norbert, Gérnyi Péter, Horváth Dániel, Holecz Martin, Tóth András, Takács Máté, Késmárky Máté, Pintér Patrik, Horváth Márk.

Magabiztos hazai győzelem született a sportszerű, de mégis öt sérüléssel véget érő mérkőzésen. A sérült játékosoknak mielőbbi felépülést, visszatérést kíván a hazai egyesület!

Magyarszecsőd-Szakonyfalu 3-0 (1-0). Magyarszecsőd. Vezette: Farkas Gábor Ferenc.

Gól: Hegedüs László (31.), Horváth Norbert (84.), Hajba Dániel (93.).

Kiállítva: Nemes Milán (89.)

Magyarszecsőd: ÁDÁM LÁSZLÓ, Vaspöri Zoltán, NAGY MILÁN (Hajba Dániel), NAGY RICHÁRD, Seres László (Horváth Norbert), Hegedüs László (Járfás László), Szakály Péter, Tóth Norbert, Sátori Barnabás, Varga Kristóf, Stipkovics Imre (Frank Péter).

Szakonyfalu: Sömenek Róbert, Stájer Dávid (Wachter Tibor), Siklér Péter, Károlyi Richárd, Vajda Róbert (Stájer Martin), Soós Máté (Stájer Norbert), Salamon Szilveszter (Dömötör Tamás), Herczeg Péter, Nemes Milán, Nemes Roland, Németh Bence.

Kiegyenlített, küzdelmes mérkőzésen a helyzetek alapján megérdemelten tartották otthon a három pontot a hazaiak.

Rábatótfalu-Rábahídvég 8-0 (3-0). Rábatótfalu, 80 néző. Vezette: Németh Lajos.

Gól: Bouti Dávid (28., 31., 45., 67.), Balázs László (49.), Balázs Attila (59.), Huszár Gábor (62., 76.).

Rábatótfalu: Tóth Attila, Csákvári Milán, Sütő István, Balázs Attila, BALÁZS LÁSZLÓ, Gierling György, BOUTI DÁVID, Dancsecs Attila, Mikos Balázs, Gombás Attila, RÁNCSIK JÁNOS.

Rábahídvég: OLÁH DÁVID LÁSZLÓ, Rába László, Pap Károly, Kármán Deniel (Boda Gergő), Haraszti András, Magyar Ádám, Smolczer András, Horváth Ernő, Boda Kristóf, KISS SÁNDOR JÓZSEF, Sinkó Dávid.

A hazai csapat lerohanó taktikája csak szűk fél óra elteltével járt sikerrel, igaz, addig is voltak ziccereik. Ám a vendégportás bravúrt bravúrra halmozott. Aztán negyedóra alatt Bouti klasszikus mesterhármasának köszönhetően a tótfalusi gárda megnyugtató előnnyel vonult az öltözőbe. A folytatásban sem sokat változott a játék képe, sőt a vendéglátók majd minden támadása eredményesnek bizonyult. Közepes színvonalú, sportszerű meccsen a határ menti település csapatának győzelme egy percig sem volt kétséges.

Viszák-Bajánsenye 2-4 (0-2). Viszák. Vezette: Sály Károly.

Gól: Horváth József (85., 89.), ill. Szabó Szabolcs (13.), Avas Zsolt (23., 73.), Bakó Martin (55.).

Viszák: Papp László, Biczó Bence, Benkő András,
Horváth Tamás, Horváth József, Szabó Bence, Agg András, Császár László (Varga Bence), Szegleti Szabolcs, Farkas Milán (Agg Richárd), Tóth Gergely.

Bajánsenye: Kalamár Dániel, Sáfrányos Gergő (Pongrácz Máté), Balogh Richárd, Vörös Gábor (Albert Benedek), Hodács Richárd, Szabó Szabolcs, Mihály Márk, Luter László, Bakó Martin, Kovács Imre, Avas Zsolt.

1. Ikervár 21 13 3 5 63 - 34 42