2017.06.13. 19:53

Másodszor nyert az Alba - Elbukta a bajnoki döntő harmadik felvonását a Falco KC

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság bajnoki döntőjének harmadik felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kikapott az Alba Fehérvár-Puebla+ vendégeként.

A felek 1-1-es állásról futottak neki az egyik fél három megnyert meccséig tartó bajnoki döntő harmadik mérkőzésének: Székesfehérváron a Falco nyert, majd Szombathelyen az Alba. A sárga-feketék abban bíztak, hogy folytatódik a sorminta, és ismét elveszik ellenfelük pályaelőnyét.

A találkozót - az elmúlt hetekhez képest - meglepő kezdőcsapattal nyitotta a Falco. Idegesen, sok hibával kezdtek a csapatok. Mind a két gárda jól védekezett, óriási birkózás volt a palánkok alatt. Govenst gyötörték becsülettel - de gyűjtögette a pontokat. És Zsigeranovics is megvívta a maga harcát. Váltott vezetéssel közelítettek a csapatok az első etap hajrájához, ám egyre jobban belelendült a vendég (7. perc: 11-15), így időt kellett kérnie a hazai kispadnak. A szombathelyiek ekkor már higgadtan, szervezetten játszottak, Tóth Norbert például remekül szállt be a padról - csak a triplákkal álltak hadilábon a vendégek. Ettől függetlenül is 11 ponttal nyerte az első etapot a Falco! A második negyed elején aztán a játékvezetők pillanatok alatt megszórták faultokkal a Falcót - az Alba pedig a büntetőket szórta. Meg is tört a szombathelyiek lendülete. Fogyott a sárga-feketék előnye (23-28). Sok érdekes játékvezetői ítélet született - bajban voltak a vasiak. De aztán sikerült belassítani az Albát, rendezni a sorokat, öt-hat pont körtül állandósult a vendégek fórja (18. perc: 29-34). Ám nehezen került helyzetbe, sok dobást rontott a Szekulovics-alakulat, minden egyes pontért meg kellett küzdeni. Lóránt vitte földre alattomosan Zsigeranovicsot, a síp néma maradt, a szombathelyi kispad videobírót kért - ám a játékvezetők a tévézés után is úgy vélték, hogy nem történt semmi... Sőt, a felháborodott Zsigeranovics kapott „ajándékba" egy technikait. Így azért nagyszünetig a házigazda csak megfordította a mérkőzést (20. perc: 37-36).

Öt ponttal nyitotta a második félidőt az Alba, Váradi triplája vetett véget a fehérvári rohanásnak. De a házigazda érezhetően átvette az irányítást. Olyannyira, hogy kezdett veszélyessé válni az Alba előnye - Szekulovics mester kénytelen volt időt kérni (24. perc: 50-41). De nem sikerült megállítani a házigazdát. Az Alba jól, keményen védekezett, erős tempót diktált, és szinte minden támadását góllal zárta - rendre gyorsan végigvitte az akcióit. Ráadásul jöttek a triplák is. Váradi pontjai tartották ekkor életben a szombathelyieket. De nem adta fel a vasi alakulat, és nagy küzdelemben az etap hajrájában visszajött a meccsbe - Váradi extra triplája zárta a játékrészt (30. perc: 63-58). Ám a negyedik negyed elején ismét meglépett az Alba (33. perc: 69-60). És ahogyan már többször is a mérkőzés folyamán, ismét visszazárkózott a Falco (35. perc: 69-66). Sőt, sikerült egyenlíteni is (38. perc: 73-73)! Gyűltek a személyi hibák mind a két oldalon - és fogyott az idő. Zsigeranovicstól vettek el egy duplát videózás után a játékvezetők. Így is az utolsó percet 78-77-ről kezdték a csapatok. Az utolsó másodpercekben azonban kicsikarta a győzelmet a házigazda.

JEGYZŐKÖNYV

Alba Fehérvár-Puebla+-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 86-77 (15-26, 22-10, 26-22)

Székesfehérvár, 1800 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, döntő, harmadik találkozó, vezette: Cziffra Cs., Györffy P., Farkas G.

Alba: TAYLOR 11/6, Mohammed 7/3, SHEPARD 11, LÓRÁNT 19/3, KELLER Á. 14. Csere: Farr -, EDWRADS 18, Markovic 6, Keller I. -. Edző: Dzunics Braniszlav.

Falco: GOVENS 26/9, Kovács P. -, VÁRADI B. 13/9, Pustahvar 2, Zsigeranovics 7. Csere: TÓTH N. 14, BARHAM 13/6, Medford -, Bognár 2. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3-3. 7. perc: 11-15. 16. perc: 25-32. 18. perc: 29-34. 20. perc: 37-36. 24. perc: 50-41. 28. perc: 61-50. 30. perc: 63-58. 33. perc: 69-60. 38. perc: 73-73. 39. perc: 78-77.

Kipontozódott: Pustahvar (40.)

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharcában az Alba vezet 2-1-re, folytatás pénteken (18.00) Szombathelyen.